W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Inauguracja Konsulatu Honorowego Węgier w Lublinie

Inauguracja Konsulatu Honorowego Węgier w Lublinie
25.11.202208:24

24 listopada 2022 w Trybunale Koronnym odbyła się uroczystość inauguracji Konsulatu Honorowego Węgier w Lublinie i powołania pana Artura Sienkiewicza w charakterze Konsula Honorowego Węgier na obszarze Województwa Lubelskiego z siedzibą w Lublinie. W uroczystości udział wzięli i przemawiali: Ambasador Węgier w Polsce Zsusanna Kovacs, Wojewoda Lubelski Lech Sprawka, który w imieniu Ministra Spraw Zagranicznych RP dokonał aktu exequatur na wykonywanie funkcji Konsula Honorowego, Prezydent Miasta Lublin Krzysztof Żuk, Wicemarszałek Województwa Lubelskiego Zbigniew Wojciechowski oraz poseł na Sejm RP Tomasz Zieliński, wiceprzewodniczący Polsko-Węgierskiej Grupy Parlamentarnej.

Wcześniej tego dnia odbyło się poświęcenie siedziby nowego konsulatu przy ul. Dolnej Panny Marii 5 oraz złożenie kwiatów przez delegację Ambasady Węgier i Pana Konsula przed pomnikiem Solidarności Polsko – Węgierskiej przy ul. Żołnierzy Niepodległej.