W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Konferencja w Pradze - ochrona dziedzictwa kulturowego

Konferencja w Pradze - ochrona dziedzictwa kulturowego
15.11.202213:32

W ramach czeskiej Prezydencji w Radzie Unii Europejskiej, Narodowy Instytut Dziedzictwa zorganizował w dniach 9 - 11 listopada 2022 roku w Pradze międzynarodową konferencję „Wyzwania współczesnej opieki nad dziedzictwem europejskim”. Miasto Lublin reprezentował Michał Trzewik z Biura Centrum Współpracy Międzynarodowej.

Celem konferencji było zgromadzenie europejskich naukowców i ekspertów w dziedzinie opieki nad dziedzictwem i architekturą. Przedstawili oni swoje poglądy na temat europejskiego dziedzictwa kulturowego i jego ochrony. Misją spotkania było stymulowanie debaty na temat opieki nad dziedzictwem europejskim, bieżących i przyszłych zagadnień związanych z wizjami, znaczeniem i wyzwaniami stawianymi przed ochroną dziedzictwa materialnego i niematerialnego oraz przekazywanie doświadczeń zawodowych, przykładów dobrych praktyk z różnych krajów europejskich. W konferencji uczestniczyli przedstawiciele międzynarodowej organizacji Europa Nostra, która była współorganizatorem okolicznościowej wystawy oraz wielu przedstawicieli miast i miejsc wyróżnionych Znakiem Dziedzictwa Europejskiego.