W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Lublin zacieśnia międzynarodową współpracę z Danish Refugee Council

Lublin zacieśnia międzynarodową współpracę z Danish Refugee Council
07.06.202309:37

W dniu 6 czerwca z wizytą w Lublinie przebywała Pani Helena Lassen, Dyrektor Regionalna oddziału Danish Refugee Council (Duńska Rada ds. Uchodźców) na Polskę, Mołdawię i Rumunię. Pani Lassen spotkała się w Ratuszu z Panem Krzysztofem Żukiem, Prezydentem Miasta Lublin, z Panem Mariuszem Banachem, Zastępcą Prezydenta ds.Oświaty i Wychowania oraz z Panem Krzysztofem Stanowskim, Dyrektorem Biura - Centrum Współpracy Międzynarodowej. Spotkanie dotyczyło programowania dalszej współpracy. Pani Lassen odwiedziła również Baobab, przestrzeń integracji służącą wymianie doświadczeń i realizacji projektów.

Danish Refugee Council włączyło się w pomoc w kryzysie humanitarnym od początku wybuchu pełnoskalowej agresji Rosji na Ukrainę, min. poprzez wsparcie finansowe działań na rzecz uchodźców podejmowanych przez samorząd jak i organizacje pozarządowe.