W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Od dziś w Nancy: Lublin
23.06.200814:20

Dziś rozpoczyna się tydzień lubelski w Nancy zorganizowany z okazji przypadającej w tym roku dwudziestej rocznicy podpisania Karty o Przyjaźni i Partnerstwie Lublin – Nancy.
Obchody w Nancy, rozłożone na kilka najbliższych dni, zainauguruje „polski obiad” w restauracjach uniwersyteckich Nancy. W menu między innymi pieróg biłgorajski, pomidory z farszem wieprzowym, kotleciki warzywne, a także szarlotka i sernik.
Dziś również zostanie otwarta wystawa fotograficzna w tamtejszym Ratuszu pod nazwą „Lublin z zachodniej perspektywy”, autorstwa Christophe'a Siebert. Artysta spędził kilkanaście dni w Lublinie na początku czerwca br., podczas których przygotowywał materiał zdjęciowy.
Program obchodów przygotowały oba miasta z udziałem m.in. Szefa kuchni Hotelu „Europa, Biuro prof. Z.Zaleskiego, Posła do Parlamentu Europejskiego oraz CROUS z Nancy, organizacji zajmującej się organizacją wyżywienia i zakwaterowania oraz stypendiami dla studentów.

Jutro w Nancy Dzień Gombrowiczowski...