W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spotkanie Konsorcjum Projektu Making-city w Bassano del Grappa (Włochy)

Spotkanie Konsorcjum Projektu Making-city w Bassano del Grappa (Włochy)
06.06.202311:50

W dniach 21-24 maja 2023 r, Dorota Wolińska-Pietrzak z Wydziału Strategii i Przedsiębiorczości uczestniczyła w 10. spotkaniu konsorcjum projektowego Making-city w mieście partnerskim Bassano del Grappa.

W trakcie jednodniowego wydarzenia uczestnicy omawiali najważniejsze kwestie związane z prawidłową realizacją projektu Making-City. Oprócz aktualizacji stopnia realizacji zadań zorganizowano trzy warsztaty przybliżające niektóre aspekty przeprowadzania skutecznej transformacji energetycznej - modele biznesowe i narzędzia analityczne. Konsorcjum składa się z kluczowych interesariuszy tworzących łańcuch wartości inteligentnych miast. Należą do niego wiodące europejskie instytucje badawcze i akademickie, duży przemysł, małe i średnie przedsiębiorstwa, instytucje publiczne i partnerzy specjalizujący się w badaniu zasobów.

Kolejne, 11 spotkanie Konsorcjum odbędzie się w Kadikoy (Turcja).

Making-city to wielkoskalowy projekt demonstracyjny, finansowany z programu badawczo-innowacyjnego Horyzont 2020. Jego celem jest rozwiązanie problemu nadmiernej emisji CO2 w miastach i zademonstrowanie transformacji miejskiego systemu energetycznego w kierunku miast o niskiej emisji dwutlenku węgla w oparciu o koncepcję PED (Positive Energy District).