W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spotkanie w ramach projektu "Athena" w Kownie

Spotkanie w ramach projektu "Athena" w Kownie
08.11.202212:48

W dniach 18-23 września delegacja Lublina w składzie Wiktoria Herun z Wydziału Strategii i Przedsiębiorczości i Bartłomiej Zwolakiewicz z Biura Rozwoju Turystyki uczestniczyła w spotkaniu w ramach projektu ATHENA LTTA Event w Kownie.

Mając na względzie wspieranie aktywności przedsiębiorczej kobiet oraz odpowiadając na nowe wyzwania spowodowane pandemią COVID-19, Gmina Lublin dołączyła do unijnego projektu "Athena-udoskonalenie narzędzi i metod cyfrowych w celu zwiększania umiejętności przedsiębiorczych kobiet w erze Covid-19". Wraz z 7 europejskimi partnerami Lublin przygotuje dokumenty oraz narzędzia zachęcające kobiety do podnoszenia kompetencji biznesowych oraz rozwijania działalności gospodarczych.

Podczas drugiego spotkania partnerów projektu, które odbyło się w Kownie (Litwa), przedstawiciele Urzędu Miasta Lublin wzięli udział w pracach nad harmonogramem działań, planem promocji projektowych, szczegółami związanymi z podpisaniem umowy partnerskiej. Oprócz pracy projektowej, każdy z partnerów przedstawiał dobre praktyki ze swojego kraju w zakresie aktywizacji zawodowej kobiet na rynku pracy, kooperacji miasta z młodzieżą oraz współpracy na linii miasto-uczelnie biznes.  

Projekt „Athena” realizowany jest w ramach programu Erasmus Plus, Akcja kluczowa KA220-YOU, Partnerstwa współpracy, sektor Młodzież.