W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Uczniowie z Lycée Prouvé z Nancy na stażu zawodowym w Lublinie

Uczniowie z Lycée Prouvé z Nancy na stażu zawodowym w Lublinie
23.09.202213:21

W poniedziałek, 26 września do Lublina przyjeżdżają trzej uczniowie wraz z opiekunami z Lycée Prouvé z Nancy i pozostaną u nas do 21 października br. Lycée Prouvé to odpowiednik polskiego technikum. Profil szkoły obejmuje kształcenie w zakresie systemów informatycznych i telekomunikacyjnych, urządzeń chłodniczych, konserwacji pojazdów mechanicznych oraz elektroenergetyki.

W ramach programu Erasmus młodzież z Lycée Prouvé odbędzie w Lublinie miesięczną praktykę zawodową w firmie ABM Greiffenberger Polska sp. z o.o. W planach jest organizacji podobnych praktyk zawodowych w Nancy dla uczniów lubelskich. Warto przypomnieć, że w dniach 11-14 grudnia 2021 r. odbyła się wizyta przygotowawcza nauczycieli Lycée Prouvé w Lublinie. Odwiedzili wtedy między innymi Zespół Szkół Elektronicznych oraz Zespół Szkół Energetycznych, a także siedziby firm, które były zainteresowane przyjęciem stażystów.