W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wizyta studentów ukraińskich w Lublinie w ramach programu Study Tours to Poland

Wizyta studentów ukraińskich w Lublinie w ramach programu Study Tours to Poland
16.11.202214:42

Na zaproszenie Fundacji Działań Edukacyjnych KReAdukacja, do Lublina przyjechała grupa studentów w ramach kolejnej edycji programu Study Tours to Poland. Tym razem są to uczestnicy  z Ukrainy.  Dziś, 16 listopada br. spotkali się z przedstawicielami Miasta Lublin, Panem Romanem Jaborkhelem, zastępcą dyrektora Biura Centrum Współpracy Międzynarodowej, Panem Radosławem Guzem, dyrektorem Biura Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych oraz Paniami Ewą Wasilewską Wójcik i Małgorzatą Zmysłowską z Biura Partycypacji Społecznej.
Tematem spotkania było funkcjonowanie samorządu terytorialnego w Polsce, udział mieszkańców w decyzjach podejmowanych przez Miasto, a także działalność Lubelskiego Społecznego Komitetu Pomocy Ukrainie. We wtorek, 22 listopada ukraińska młodzież zwiedzi Ratusz.

Study Tours to Poland (STP) jest programem Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanym przez Fundację Liderzy Przemian we współpracy z Fundacją Borussia. W ramach Programu organizowane są wizyty studyjne do Polski dla osób z Europy Wschodniej, Kaukazu Południowego i Azji Centralnej, których celem jest dzielenie się polskim doświadczeniem, przybliżenie realiów Polski a także Unii Europejskiej oraz rozwój i wzmocnienie kontaktów pomiędzy liderami z Europy Wschodniej a Polakami oraz polskimi instytucjami. Oferta Programu jest skierowana do studentów i profesjonalistów z różnych dziedzin oraz specjalności.