W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Z wizytą w Kanadzie
22.11.202211:24

W dniach 18-21 listopada Krzysztof Stanowski, Dyrektor Biura Centrum Współpracy Międzynarodowej Urzędu Miasta Lublin odwiedził Windsor, miasto partnerskie Lublina. Spotkanie odbyło się w ramach Annual Polish-Canadian Society Business Dinner na zaproszenie Polish Canadian Business and Professional Association of Windsor.

Wraz z Witoldem Dzielskim, ambasadorem RP w Kanadzie zainaugurowali Międzynarodową Wystawę Sztuki Dziecięcej, corocznego miejskiego święta. Krzysztof Stanowski spotkał się także z Jerrym Barcykim, działaczem polonijnym z Windsor i Prezesem Polsko-Kanadyjskiego Stowarzyszenia Biznesmenów i Profesjonalistów (PCBPA) oraz z Januszem Tomczakiem i Dominikiem Roszakiem, Prezesem i Wiceprezesem Kongresu Polonii Kanadyjskiej. Istotnym punktem kanadyjskiej wizyty było spotkanie z Drew Dilkens, Burmistrzem Windsoru. Podczas spotkania poruszono kwestie ukraińskie jako, że Lublin leży blisko granicy z Ukrainą. Krzysztof Stanowski podkreślił, że do Polski uciekło siedem milionów uchodźców, w tym 70 tysięcy mieszkających obecnie w Lublinie.  

Więcej o wsparciu finansowym Windsoru pisaliśmy w kwietniu 2022 roku.

Miasto Windsor (Kanada) i Miasto Lublin w dniu 26 czerwca 2000 roku podpisało porozumienie o partnerstwie.