W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Zaproszenie na Pierwszy Międzynarodowy Kongres Edukacji Pozaformalnej w Lublinie „Całożyciowa KreAktywność”

Zaproszenie na Pierwszy Międzynarodowy Kongres Edukacji Pozaformalnej w Lublinie „Całożyciowa KreAktywność”
09.06.202311:44

W dniach 12-14 czerwca 2023 roku na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie (ul. Głęboka 43-45) odbędzie się Pierwszy Międzynarodowy Kongres Edukacji Pozaformalnej w Lublinie „Całożyciowa KreAktywność”.

I International Non-Formal Education Congress in Lublin „Life-long CreActivity” to wydarzenie realizowane w ramach inicjatyw związanych z przyznaniem Miastu Lublin prestiżowego tytułu Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023. Kongres skierowany do szerokiego grona osób zajmujących się teorią i praktyką edukacji pozaformalnej, m.in. przedstawicieli organizacji pozarządowych, osób uczących się, kadry nauczycielskiej, pracowników uniwersytetów i innych ośrodków naukowych czy przedstawicieli instytucji kultury.

Najważniejsze cele Kongresu to:

  • międzysektorowa debata nad zakresem, formami oraz funkcjami edukacji pozaformalnej w Polsce i na świecie;- stworzenie platformy współpracy między podmiotami edukacji pozaformalnej (młodzieżą, uczelniami, organizacjami pozarządowymi, placówkami edukacyjnymi, samorządami, instytucjami kultury) w wymiarze międzynarodowym i lokalnym;
  • wypracowanie rekomendacji dla polityki edukacyjnej;
  • popularyzacja metod edukacji pozaformalnej oraz możliwości ich wykorzystania w praktyce edukacyjnej;
  • prezentacja dobrych praktyk z zakresu edukacji pozaformalnej realizowanej w Polsce i zagranicą.

Kongres organizowany jest przez Wydział Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Urząd Miasta Lublin, Fundację Sempre a Frente we współpracy z Sekcją Pedagogiki Sztuki Komitetu Nauk Pedagogicznych Polskiej Akademii Nauk a dotacja na jego organizację pochodzi ze środków otrzymanych od Gminy Lublin.