W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Finansowanie

Fundusze EOG

Działania i promocja

W ramach projektu przewidziano następujące działania:

Promocja projektu

Realizacja działań promocyjnych przebiegała zgodnie z założonym planem komunikacji w projekcie. Na stronach UM Lublin i UM Reykjavik partnerzy zamieszczali informacje dotyczące projektu, w tym źródło i kwota finansowania, partnerzy projektu, cel i działania.

W czerwcu 2022 r. informacja na temat wyjazdu nauczycieli na wizytę studyjną do Reykjaviku pojawiła się w także na stronach FB szkół oraz stronie: wiadomościlublin.pl. Jesienią 2022 r. Urząd Miasta Lublin wysłał komunikat do mediów, przypominający o projekcie i zapowiadający nadchodzącą konferencję. Komunikat został wysłany między innymi do: TVP Lublin, RMF FM, Radio Zet, Radio Lublin, Radio Centrum, Radio Tok FM, Dziennik Wschodni, Kurier Lubelski, Gazeta Wyborcza, Fakt, Spotted Lublin, Lublin112.pl, lubelski.pl. Ostatecznie informacje pokazały się w Kurierze Lubelskim i komunikacie Radia Lublin.  

W ramach działań promocyjnych, lubelskie szkoły biorące udział w projekcie stworzyły wyodrębnioną przestrzeń na swoich stronach, w której także informowały o projekcie. Szkoły przekazywały rodzicom informacje o projekcie poprzez dziennik elektroniczny i w trakcie wywiadówek lub spotkań Rad Rodziców, a nauczycielom podczas Rad Pedagogicznych. W dniu 3 marca 2023 r., podczas otwarcia konferencji Edukacja to relacje. Komunikacja. Kompetencje. Przestrzeń zorganizowana została konferencja prasowa z udziałem przedstawiciela Ambasady Islandii w Warszawie pana Jana Hernika, Zastępcy Prezydenta Miasta Lublin pana Mariusza Banacha oraz partnerów projektu z Lublina i Reykjaviku. Konferencja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem i była szeroko komentowana w mediach społecznościowych.

Dodatkowo, powstała też broszura o projekcie w języku polskim i angielskim. Broszura jest dostępna do pobrania w formacie pdf na stronach UM lublin i UM Reykjavik. Link do broszury znajduje się tutaj.

 

Iceland Liechtenstein Norway grants
Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji
Miasto Reykjavik
Miasto Lublin

Edukacja to relacje. Współpraca Lublina i Reykjaviku na rzecz edukacji