W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Kongres Inicjatyw Europy Wschodniej

Kongres to miejsce spotkania praktyków współpracy rozwojowej i transgranicznej stanowiący platformę dialogu środowisk kultury, edukacji, władz samorządowych i państwowych, twórców i decydentów z tej części Europy. Podczas Kongresu wręczane są nagrody i wyróżnienia w Konkursie na najlepsze projekty współpracy transgranicznej.

Kongres jest organizowany w ramach działalności Centrum Kompetencji Wschodnich – programu realizowanego przez Miasto Lublin i Samorząd Województwa Lubelskiego. Zadaniem CKW jest sieciowanie i inicjowanie nowych przedsięwzięć oraz współtworzenie nowej jakości w szeroko rozumianej współpracy rozwojowej, między innymi poprzez budowanie środowiska osób i organizacji, które wspólnym głosem będą wypowiadać się w sprawach ważnych dla Europy Środkowo-Wschodniej.

Więcej informacji o Kongresie znajduję się na stronie: kongres.lublin.eu

Beneficjent: Gmina Lublin

Źródła finansowania:

  • Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego,
  • Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP

Nazwa programu:
Program Operacyjny Rozwój Polski Wschodniej,
Wsparcie Wymiaru Samorządowego i Obywatelskiego Polskiej Polityki Zagranicznej
Termin realizacji projektu: 2012, 2013, 2014, 2015, 2016

5 lat Kongresu - historia i teraźniejszość międzynarodowego wydarzenia w Lublinie