W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Xarxa FP

XARXA FP jest organizacją non-profit działającą od 1999 roku. Ideą sieci jest pomoc w nawiązywaniu kontaktów między partnerami w celu wymiany uczniów i nauczycieli szkół zawodowych na praktyki i staże w ramach projektów ERASMUS+. Sekretariat XARXA FP mieści się w Barcelonie. Dzięki członkostwu w sieci, Miasto Lublin ułatwi uczniom lubelskich szkół zawodowych wyjazdy na zagraniczne praktyki zawodowe. Do Lublina będą też mogli przyjeżdżać uczniowie szkół z innych państw należących do sieci.

Rada Miasta Lublin uchwałą z dnia 28.02.2019 wyraziła zgodę na przystąpienie Gminy Lublin do sieci XARXA FP oraz na zawarcie umowy o współpracy w ramach sieci. Uchwała wchodzi w życie po uzyskaniu zgody Ministra Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej. Pobierz treść uchwały tutaj.

Koordynatorem kontaktów z siecią „XARXA FP” jest Wydział Strategii i Przedsiębiorczości.

Więcej o sieci i jej działaniach - strona w języku angielskim: https://www.xarxafp.org/