W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Bike Park zatętni życiem
10.04.201810:28

Fundacja Rozwoju Sportu przejmie w użyczeniu od spółki MOSiR tor rowerowy Bike Park. Docelowo wybrane elementy toru będą wyremontowane i udostępnione mieszkańcom. W pierwszym etapie prace remontowe obejmą tor BMX Racing, gdzie pierwsze działania odbędą się jeszcze przed wakacjami.

- Rozmawiamy ze środowiskiem kolarskim w sprawie zasad funkcjonowania obiektu. Analizowaliśmy różne rozwiązania, ostatecznie zdecydowaliśmy powierzyć zarządzanie obiektem Fundacji Rozwoju Sportu, która ma bogate doświadczenie i współpracuje z różnymi organizacjami pozarządowymi. Wierzę, że dzięki zaproponowanym przez Fundację działaniom, ten teren będzie tętnił życiem i zagwarantuje nam wiele sportowych emocji. – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.  

Fundacja Rozwoju Sportu, współpracując ze środowiskiem sportowym zrzeszonym w Lubelskim Klubie Kolarstwa Górskiego, przygotuje w ramach porozumienia cykl działań, które zapełnią niedziałający do tej pory tor dla BMX Racing. Remont obejmie górkę startową i najważniejsze elementy toru. Na obiekcie pojawią się kamery monitoringu w celu zwiększenia bezpieczeństwa użytkowników.

Na drugiej części Bike Park będzie zlecona ekspertyza sprawdzająca stan w części Slopestyle oraz Dirt Jumping. Ze względu na stan obiektu ta część będzie oddzielona i wyłączona z użytkowania. Stan obiektu będzie zbadany, wnioski z ekspertyzy będą stanowiły podstawę do podjęcia dalszych decyzji.

W połowie 2014 r. Bike Park został wyłączony z użytkowania. Specjaliści potwierdzili, że obiekt, który miał służyć amatorom ekstremalnej jazdy na rowerze, jest w złym stanie technicznym i korzystanie z niego mogłoby być niebezpieczne dla użytkowników.