W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Pomoc dla osób pokrzywdzonych przestępstwami

Pomoc dla osób pokrzywdzonych przestępstwami
19.02.202111:56

Od poniedziałku (22 lutego), kiedy obchodzony jest Dzień Ofiar Przestępstw, rozpoczyna się Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. Osoby będące ofiarami przestępstwa, jakim jest przemoc, mogą w tych dniach skorzystać z różnych form wsparcia świadczonych miedzy innymi przez instytucje Miasta Lublin.  

– Ustanowiony w 2000 roku Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem jest okazją do przypomnienia o trudnej sytuacji rodzin doświadczonych przestępstwem, ale także do niesienia im konkretnej pomocy. Wprowadzone w związku ze stanem epidemii ograniczenia spowodowały, że w tym roku instytucje Miasta Lublin nie będą oferowały bezpośrednich spotkań z profesjonalistami świadczącymi pomoc osobom pokrzywdzonym. Zachęcamy je do kontaktu telefonicznego, który jest skutecznym, a jednocześnie bezpiecznym sposobem uzyskania potrzebnej wiedzy i pomocy – mówi Monika Lipińska, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Społecznych.

Jak co roku, w inicjatywę działań na rzecz osób dotkniętych przemocą włączają się członkowie Zespołu Interdyscyplinarnego w Lublinie, tworzonego przez przedstawicieli m.in. Centrum Interwencji Kryzysowej w Lublinie, MOPR, Policji, oświaty, ochrony zdrowia, Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, kuratorów sądowych czy Stowarzyszenia Agape.

Wszystkie osoby doznające przemocy w rodzinie i pokrzywdzone przestępstwem mogą w dniach 22-23 lutego kontaktować się telefonicznie z członkami Zespołu Interdyscyplinarnego dyżurującymi pod numerami telefonów: 81 466 54 86 i 81 466 54 87. W celu zwiększenia dostępności, telefony będą czynne zarówno przed południem, jak i wieczorem, tj. w godzinach: 7.30-12.30 oraz 14.00-19.00.