W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Rusza kolejna edycja projektu „Przedsiębiorcze dzieciaki”

Rusza kolejna edycja projektu „Przedsiębiorcze dzieciaki”
09.02.202112:27

Miasto Lublin rozpoczyna realizację kolejnej edycji projektu „Przedsiębiorcze dzieciaki”. Jego celem jest kształtowanie u najmłodszych mieszkańców Lublina postaw przedsiębiorczych i rozwijanie kompetencji w przyszłości poszukiwanych na rynku pracy. Wydarzenie powstaje we współpracy z lubelskimi firmami oraz przedstawicielami przemysłów kreatywnych. Zainteresowane podmioty mogą zgłaszać chęć udziału w projekcie do 17 lutego.

– Projekt „Przedsiębiorcze dzieciaki” jest innowacyjny w skali całego kraju. Jego uczestnicy, dzieci w wieku wczesnoszkolnym, mają szansę zdobyć wiedzę z zakresu ekonomii i przedsiębiorczości, rozwijając przy tym kompetencje miękkie, takie jak umiejętność pracy w grupie, radzenia sobie ze stresem, zdolność do planowania i konsekwentnej realizacji przedsięwzięć. Rozwój kreatywności naszych najmłodszych mieszkańców w przyszłości przełoży się na wzrost przedsiębiorczości wśród młodzieży i absolwentów wkraczających na rynek pracy po zakończeniu edukacji – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Tegoroczna edycja projektu zostanie przeprowadzona w formie hybrydowej, z zachowaniem wszystkich zasad reżimu sanitarnego. Ze względu na obostrzenia związane z epidemią oraz niestabilną sytuację dotyczącą nauki w formie stacjonarnej, w tegorocznej edycji będą uczestniczyć wyłącznie dzieci realizujące roczne przygotowanie przedszkolne (tzw. „zerówki”) w różnych placówkach oświatowych.

Rekrutacja dla partnerów projektu rozpoczęła się 8 lutego i będzie trwać do 17 lutego. Do udziału mogą się zgłaszać: placówki oświatowe, firmy prowadzące działalność na terenie Miasta Lublin oraz przedstawiciele przemysłów kreatywnych, dla których równie ważne, jak dla organizatorów, jest budowanie postaw przedsiębiorczych u dzieci od najmłodszych lat. Szczegółowe informacje dotyczące projektu, formularz zgłoszeniowy oraz regulamin rekrutacji znajdują się na stronie: www.przedsiebiorczy.lublin.eu.

W 2019 r. w projekcie „Przedsiębiorcze dzieciaki” wzięło udział ponad 400 dzieci z 17 placówek oświatowych z Lublina, 21 nauczycieli oraz 21 studentów. W poprzedniej edycji przeprowadzono 170 godzin zajęć lekcyjnych, zorganizowano 17 wizyt w lubelskich przedsiębiorstwach. Dzieci mogły zobaczyć proces przygotowywania kultowych, lubelskich produktów lub przekonać się, jak wygląda praca na różnych stanowiskach dzięki temu, że ponad 40 godzin spędziły w halach produkcyjnych.

Więcej informacji na temat projektu, terminów realizacji poszczególnych działań oraz na temat poprzednich edycji, można znaleźć na stronie: www.przedsiebiorczy.lublin.eu.

Projekt realizowany jest przez Miasto Lublin i Wydział Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej, we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.