W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Komunikat MCZK nr 3/2014
05.11.201413:02


Urząd Miasta Lublin
Wydział Bezpieczeństwa Mieszkańców
i Zarządzania Kryzysowego
Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego
20-020 Lublin, ul. Lipowa 27, tel. 81 466-17-14 (całodobowo), fax 81 466-17-01
e-mail: mczk@lublin.eu


                    Lublin, 5 listopada 2014 r.


Komunikat MCZK nr 3/2014


     W dniu 30 października 2014 r. w siedzibie Wydziału Bezpieczeństwa Mieszkańców i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Lublin odbyło się posiedzenie Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Tematem posiedzenia było przygotowanie służb, inspekcji i straży działających na terenie miasta do zagrożeń związanych z wystąpieniem zimowych zjawisk pogodowych.
     W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Wydziału Bezpieczeństwa Mieszkańców i Zarządzania Kryzysowego UM Lublin, Zarządu Dróg i Mostów w Lublinie, Wydziału Gospodarki Komunalnej UM Lublin, Straży Miejskiej Miasta Lublin, Komendy Miejskiej Policji w Lublinie, Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie, Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego Miasta Lublin, Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Lublinie Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych UM Lublin, Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Lublinie oraz Fundacji SOS Ziemi Lubelskiej.
    
     Podczas spotkania omówiono m.in. następujące zagadnienia:
- Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie przekazał informacje na temat sił i środków będących do dyspozycji na potrzeby zimowego utrzymania dróg na terenie miasta,
- Wydział Gospodarki Komunalnej przedstawił informacje na temat odśnieżania chodników, placów, schodów położonych poza pasami drogowymi,
- Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego podjął temat przeprowadzania kontroli zalegania pokrywy śnieżnej na dachach obiektów wielkopowierzchniowych oraz plan działania w tym zakresie,
- Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie przedstawił  temat przygotowania do udzielania pomocy osobom bezdomnym i potrzebującym (szczególnie w okresach długotrwałych i silnych mrozów) przy współdziałaniu ze Strażą Miejską oraz Komendą Miejską Policji.

     Po przedstawieniu ww. tematów uzgodnione zostały zasady współdziałania i koordynacji pracy wszystkich podmiotów.  W celu zapewnienia sprawnego przepływu informacji wyznaczeni zostali w poszczególnych  instytucjach pracownicy dyżurni oraz ustalone numery telefonów umożliwiające całodobową komunikację w celu przeciwdziałania zaistniałym zagrożeniom na terenie miasta.
     Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego prowadzi stałe analizy sytuacji szczególnie w zakresie transportu, utrzymania dróg a także zaopatrzenia mieszkańców miasta w energię elektryczną, ciepło i wodę. MCZK będzie również realizowało zadanie informowania mieszkańców miasta o możliwości wystąpienia niekorzystnych zjawisk atmosferycznych publikując ostrzeżenia meteorologiczne na stronie internetowej Urzędu Miasta.
 

 


Kierownik Miejskiego
Centrum Zarządzania Kryzysowego
/-/
Jarosław Grządka