W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Komunikat MCZK nr 3/2015
05.08.201515:06

Urząd Miasta Lublin
Wydział Bezpieczeństwa Mieszkańców
i Zarządzania Kryzysowego
Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego
20-020 Lublin, ul. Lipowa 27, tel. 81 466-17-14 (całodobowo), fax 81 466-17-01
e-mail: mczk@lublin.eu

Lublin, 5 sierpnia 2015 r.

Komunikat MCZK nr 3/2015

Od 3 sierpnia do 8 sierpnia średnia temperatura na terenie miasta Lublin będzie w ciągu dnia przekraczać 30°C, a nawet może dochodzić do 36°C. W związku z występowaniem bardzo wysokich temperatur Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego apeluje do mieszkańców miasta o zachowanie rozsądku i racjonalnego zachowania przy codziennych czynnościach w pracy, czy podczas wypoczynku.

Długotrwałe wysokie temperatury mogą być niebezpieczne dla zdrowia. Należy przede wszystkim unikać długiego przebywania na słońcu. Trzeba koniecznie pamiętać o spożywaniu odpowiedniej ilości wody.

W przypadku konieczności dłuższego pozostawania na dworze przypominamy, iż wszystkie centra handlowe i galerie są klimatyzowane, dlatego planując wyjście na miasto warto skorzystać z tych pomieszczeń.

Informujemy również, że na terenie miasta MPWiK Sp. z o. o. udostępnił dla mieszkańców 6 szt. kurtyn wodnych, dzięki którym można się nieco ochłodzić. Zlokalizowane są na: pl. W. Łokietka 1, pl. Litewskim, ul. Piłsudskiego 15, pl. Marii Curie - Skłodowskiej, ul. Peowiaków 12 (plac przy Centrum Kultury), ul. Żelazowej Woli 1.

Ponadto MPWiK Sp. z o. o. udostępnia specjalne poidełka z wodą pitną, które zlokalizowane są na: ul. Wróblewskiego / Krakowskie Przedmieście (tzw. koziołek), ul. Krakowskie Przedmieście /Staszica, ul. Zana 38 (przy stacji roweru miejskiego), ul. Zamojska 59 (przy stacji roweru miejskiego).

Pod podanym linkiem wskazane są miejsca do nieodpłatnego poboru wody do celów socjalno-bytowych.

W chwili obecnej w kompleksach leśnych na terenie miasta Lublin obowiązuje trzeci, najwyższy stopień zagrożenia pożarowego. Obecnie nie ma jednak wprowadzonego zakazu wstępu do lasów.

Według oceny bieżącej jakości wody wykonanej przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Lublinie,  kąpieliska na terenie Lublina spełniają wszelkie wymagania i są dopuszczone do użytku.

Zachęcamy do zapoznania się z poradnikiem zawierającym zasady zachowania się w przypadku wystąpienia upałów.

Poniżej komunikatu zamieszczony został również poradnik Rządowego Centrum Bezpieczeństwa pt. „Jak przygotować się na upał?”

Kierownik Miejskiego
Centrum Zarządzania Kryzysowego
/-/ Jarosław Grządka