W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
2017

Harmonogram włączania syren alarmowych w 2017 r.
Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego informuje, iż w celu sprawdzenia stanu technicznego urządzeń alarmowych w 2017 roku w mieście Lublin przeprowadzone zostaną głośne próby syren alarmowych. Próby te są przeprowadzane zgodnie z zarządzeniem nr 47 Wojewody Lubelskiego z dnia 18 lutego 2011 r. z późn. zm. w sprawie zasad przygotowania i zapewnienia działania Wojewódzkiego Systemu Wykrywania i Alarmowania (SWA) oraz Wojewódzkiego Systemu Wczesnego Ostrzegania (SWO) w województwie Lubelskim.

Szczegółowy harmonogram testowego włączania syren alarmowych w 2017 roku:
23 marca - godz. 12:00 - sygnał ciągły jednominutowy,
22 czerwca - godz. 12:00 - sygnał ciągły jednominutowy,
1 września - godz. 12:00 - sygnał ciągły jednominutowy,
14 grudnia - godz. 12:00 - sygnał ciągły jednominutowy.

Ponadto syreny alarmowe mogą być włączane okolicznościowo w celu uczczenia oraz upamiętnieniach obchodów rocznic i świąt państwowych.

Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego prosi mieszkańców o niepodejmowanie żadnych działań w związku z włączeniem syren alarmowych w powyżej podanych terminach.
Szczegółowe opisy sygnałów alarmowych znajdują się w zakładce sygnały alarmowe.

W przypadku jakichkolwiek zmian terminów prób systemu alarmowego informacje takie będą zamieszczane na stronie Urzędu Miasta Lublin. Ponadto każdorazowo przed testowym lub okolicznościowym włączeniem syren będą zamieszczane dodatkowe informacje na ten temat na stronie www.um.lublin.eu w dziale komunikaty.