W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Czekamy na kandydatów do Nagród Młodzieżowej Rady Miasta Lublin

Czekamy na kandydatów do Nagród Młodzieżowej Rady Miasta Lublin
04.04.202312:20

Młodzieżowa Rada Miasta Lublin czeka na propozycje osób, które w tym roku mogłyby zostać uhonorowane nagrodami dla osób zasłużonych dla dzieci i młodzieży Lublina. Kandydatów można zgłaszać do 30 kwietnia. W tym roku Radni mogą przyznać również dodatkową nagrodę za działania w ramach Europejskiej Stolicy Młodzieży Lublin 2023.

– Młodzi radni co roku przyznają nagrody osobom, które ich zdaniem poprzez swoją działalność służą dobru dzieci i młodzieży. W Lublinie mamy wiele takich postaci, które zasługują na wyróżnienie i podziękowanie za swoją aktywność w różnych obszarach życia kulturalnego, naukowego, społecznego i rodzinnego. Tegoroczna, specjalna edycja Nagrody Młodzieżowej Rady Miasta Lublin to także szansa na uhonorowanie ludzi, których zaangażowanie owocuje wzrostem aktywności społecznej młodych lublinian czy jest nakierowane na wsparcie ich rozwoju i edukacji – mówi Mariusz Banach, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Oświaty i Wychowania.

Nagroda Młodzieżowej Rady Miasta Lublin przyznawana jest za działalność prowadzoną w roku poprzedzającym przyznanie nagrody lub za całokształt działalności, w dwóch kategoriach wiekowych: osobom do 26 roku życia włącznie oraz osobom od 27 roku życia. Możliwe jest też przyznanie nagrody pośmiertnej za całokształt działalności. Kandydatów do Nagrody mogą zgłaszać mieszkańcy Lublina w wieku do 26 roku życia (włącznie). Zgłoszenia dokonuje się wypełniając formularz, który wraz z załącznikami należy złożyć w kancelarii Wydziału Oświaty i Wychowania Urzędu Miasta Lublin (ul. Narutowicza 37/39) lub w jednym z Biur Obsługi Mieszkańców w terminie do 30 kwietnia.

W 2023 roku Młodzieżowa Rada Miasta Lublin może przyznać nagrodę specjalną w kategorii „Nagroda Młodzieżowej Rady dla osób zasłużonych w Europejskiej Stolicy Młodzieży Lublin 2023”. Przewidziana jest dla osób szczególnie angażującym młodzież w życie obywatelskie oraz tworzących możliwości do rozwoju i nauki w Lublinie. Kandydatów do nagrody specjalnej zgłosić może tylko Młodzieżowy Radny Miasta Lublin.

Wszystkie informacje i zasady zgłaszania kandydatur, w tym regulamin i formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie lublin.eu.