W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Druga edycja Maratonu Przedsiębiorczości już 10 kwietnia

Druga edycja Maratonu Przedsiębiorczości już 10 kwietnia
09.04.202109:36

W sobotę (10 kwietnia) odbędzie się druga edycja Maratonu Przedsiębiorczości, czyli wydarzenia skierowanego do młodych lublinian zainteresowanych rozwijaniem swoich kompetencji biznesowych. Głównym celem projektu jest rozbudzanie postaw i zachowań przedsiębiorczych wśród uczniów lubelskich szkół ponadpodstawowych oraz studentów lubelskich uczelni wyższych.

– Kształcenie postaw przedsiębiorczych oraz promowanie kultury innowacyjności wśród młodzieży jest bardzo istotnym działaniem. Podczas  Maratonu Przedsiębiorczości uczestnicy będą mieli szansę poszerzyć swoją wiedzę na temat form prowadzenia działalności gospodarczej i sposobów ich opodatkowania, dostępnych źródeł finansowania oraz marketingu przedsiębiorstw. Wszystko to przygotuje ich do aktywnego i świadomego uczestnictwa w życiu gospodarczym – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Wydarzenie odbędzie się w formie konferencji online i obejmuje 4 bloki tematyczne: Przedsiębiorczość jako postawa życiowa - podstawy prowadzenia własnej firmyŚrodki na założenie i dofinansowanie działalnościMarketing w małej firmie i sklep internetowy. W programie przewidziano także debatę młodzieży z ekspertami, pod nazwą Porozmawiajmy o biznesie. Omówione zostaną kwestie związane z zakładaniem działalności przez młodych ludzi, pozyskiwaniem środków finansowych, czy promowaniem swojego biznesu. Dla uczestników przygotowano także konkurs, w którym na zwycięzców czekają karty podarunkowe do sieci sklepów z książkami i muzyką.


Uczniowie lubelskich szkół ponadpodstawowych oraz studenci lubelskich uczelni wyższych mogą zgłaszać swój udział w wydarzeniu korzystając z linku rejestracyjnego. Więcej informacji znajduje się na stronie wydarzenia.


Maraton Przedsiębiorczości to projekt Związku Przedsiębiorców i Pracodawców Lubelskie, realizowany wraz z Miastem Lublin oraz Miejskim Urzędem Pracy w Lublinie. Projekt finansowany jest przez Narodowy Bank Polski.