W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Meet Lublin, European Youth Capital 2023 - spotkanie z przedstawicielami Miasta

Meet Lublin, European Youth Capital 2023 - spotkanie z przedstawicielami Miasta
27.04.202112:18

28 kwietnia (środa) o godz. 15.00 odbędzie się wydarzenie online organizowane przez Europejskie Forum Młodzieży „Meet Lublin, European Youth Capital 2023”. Ma ono na celu zaprezentowanie Lublina jako zwycięzcy tytułu Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023.

W spotkaniu udział wezmą: Joe Elborn, sekretarz generalny Europejskiego Forum Młodzieży (European Youth Forum), Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin, Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin oraz przedstawiciele młodzieży: Aleksandra Kulik, prezes Fundacji Sempre a Frente i Filip Jastrzębski, przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta Lublin.

Lublin, jako pierwsze miasto w Polsce, zdobył tytuł Europejskiej Stolicy Młodzieży. Międzynarodowe jury uznało, że to właśnie nasze miasto wraz ze swoją niepowtarzalną energią i inspirującymi pomysłami młodych ludzi stworzyło najciekawszy w Europie program działań. Tytuł Europejskiej Stolicy Młodzieży przyznawany jest przez Europejskie Forum Młodzieży na okres jednego roku. Jego celem jest wzmocnienie pozycji młodych ludzi, zwiększenie ich uczestnictwa w podejmowaniu decyzji w mieście oraz wzmocnienie ich tożsamości europejskiej, ale też budowanie zaangażowania mieszkańców miasta w oparciu o energię i aktywność młodych osób. Jest to również promocja młodej, szeroko pojętej kultury i aktywności młodych ludzi na różnych polach.

Spotkanie będzie miało formę rozmowy, w której przedstawiciele Miasta Lublin przedstawią swoją wizję zmian, jakie będą możliwe do przeprowadzenia w Lublinie w związku z otrzymaniem tytułu ESM 2023 oraz planów na celebrację tego tytułu. Będzie można śledzić je online na Facebook oraz dzięki transmisji na kanale YouTube. Prowadzone będzie w języku angielskim.