W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Miasto i IKEA wspólnie dla młodzieży

Miasto i IKEA wspólnie dla młodzieży
21.04.202210:55

Profesjonalnie zaprojektowane i komfortowo urządzone miejsce spotkań młodzieży będzie efektem rozpoczętej współpracy Miasta i IKEA Lublin. Wspólna inicjatywa wpisuje się w działania zaplanowane w związku z uzyskaniem przez Lublin tytułu Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023. Przyjazna przestrzeń w budynku przy ul. Peowiaków 11 tworzona będzie z myślą o młodych, ich zainteresowaniach, potrzebach i ambicjach.

– Cieszę się, że w idei budowy miasta przyjaznego młodym ludziom i spełniającego ich oczekiwania mamy partnera w postaci IKEA, podmiotu, którego filozofia korporacyjna jest światowym symbolem. Nasz partner deklaruje wsparcie zespołu zarówno w obszarze operacyjnym, jak i merytorycznym. Każdy z nas wnosi to, co jest najcenniejsze w jego doświadczeniu, a zaangażowanie ze strony IKEA w stworzenie przyjaznej przestrzeni dla młodzieży jest niezwykle cenne. To miejsce ma pełnić szereg kluczowych zadań w zakresie włączenia młodzieży w działania na rzecz ich miasta, a także miasta na rzecz rozwoju młodych – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

IKEA Lublin, jako Partner Strategiczny wydarzeń w ramach Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023, wesprze Miasto Lublin w wypełnianiu deklaracji zawartych w aplikacji konkursowej. Jedną z nich jest zaprojektowanie i kompleksowe urządzenie miejsca spotkań służącego młodym, ich gościom, a także kontaktom z pracownikami sztabu Europejskiej Stolicy Młodzieży.

– Bardzo się cieszymy, że jako IKEA jesteśmy częścią projektu, który otworzy młodym ludziom przestrzeń do realizacji ich marzeń i pasji. Doskonale współgra on z ideą naszej firmy, jaką jest tworzenie lepszego życia codziennego dla wielu ludzi. Zasady jakimi się kierujemy – entuzjazm, poczucie wspólnoty i skuteczność w działaniu pozwalają nam dotrzeć do młodzieży w Lublinie i ją wspierać. Wspólnie nie tylko stworzymy nowoczesne i przyjazne miejsce spotkań, oferujemy także pomoc merytoryczną w zakresie projektowania wnętrz, w czym jesteśmy specjalistami – mówi Maria Szymańska, Market Manager IKEA Lublin.

Wstępny projekt lokalu przygotowany przez specjalistów z IKEA konsultowany był już z młodymi mieszkańcami, których uwagi i sugestie posłużą opracowaniu ostatecznej koncepcji. Lokal zostanie podzielony na kilka stref, mających zapewnić różne funkcje ich użytkownikom. Znajdzie się tam część biurowa, duża przestrzeń warsztatowa, pomieszczenie do kameralnych spotkań oraz część socjalna z kuchnią. W sali warsztatowej będą mogły odbywać się większe szkolenia lub koncerty, jak i mniejsze spotkania w grupach. Będzie to możliwe dzięki zastosowaniu wielofunkcyjnych mebli, za pomocą których w łatwy sposób będzie można zmienić charakter pomieszczenia. W lokalu znajdzie się również oddzielne miejsce do kameralnych spotkań, rozmów z psychologiem lub do spokojnej pracy w ciszy. Pokój będzie przestrzenią dla młodzieży zapewniającą komfort i poczucie bezpieczeństwa.

Podpisana dzisiaj (21 kwietnia) umowa przewiduje realizację kolejnego etapu adaptowania pomieszczeń na potrzeby ESM. Lokal zostanie wyposażony w meble i akcesoria IKEA, a za jego koncepcję odpowiedzialne są projektantki Dominika Bodenko oraz Magdalena Boguszewska. Dominować w nim będzie styl skandynawski, uzupełniony lokalnymi, lubelskimi elementami. Równocześnie z pracami nad przygotowaniem lokalu do użytkowania, trwa opracowywanie programu jego działania oraz nazwy. We wszystkich etapach uczestniczy młodzież, a spotykając się regularnie poznaje podobne miejsca funkcjonujące w Polsce i za granicą.