W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Mija czas na zgłoszenia do Szkolnych Budżetów Obywatelskich

Mija czas na zgłoszenia do Szkolnych Budżetów Obywatelskich
29.04.202111:23

30 kwietnia (piątek) to ostatni dzień na przesłanie zgłoszeń do pilotażowej edycji Szkolnych Budżetów Obywatelskich w Lublinie. Nagrodą dla najlepszych pomysłów zaproponowanych przez szkoły będzie wsparcie merytoryczne oraz finansowe w wysokości 4 tys. zł.

– Szkolny Budżet Obywatelski to pierwsze działanie wynikające z uzyskania przez Lublin tytułu Europejskiej Stolicy Młodzieży w 2023 r. Aby móc w pełni realizować naszą aplikację złożoną w tym konkursie, już teraz testujemy poszczególne rozwiązania. Liczę na to, że Szkolny Budżet Obywatelski stanie się stałym, corocznym elementem programu wychowawczego w lubelskich placówkach oświatowych, a dzięki tegorocznej próbnej edycji wspólnie wypracujemy docelową koncepcję tego narzędzia partycypacji – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji.

Placówki oświatowe chcące brać udział w pilotażu Szkolnych Budżetów Obywatelskich w Lublinie powinny zgłosić swój plan rozwoju samorządności. Kwalifikacja zgłoszeń odbędzie się w drodze konkursu „Rozwój samorządności uczniowskiej w Lublinie - Szkolne Budżety Obywatelskie”. Na podstawie oceny specjalnie do tego powołanego zespołu, wybrane zostanie przynajmniej 10 placówek, które otrzymają środki oraz wsparcie merytoryczne w realizacji Szkolnego budżetu Obywatelskiego na swoim terenie. 

Zebrane doświadczenia i pomysły powstałe w pilotażowej edycji Szkolnych Budżetów Obywatelskich posłużą rozwijaniu idei samorządności, aktywności społecznej i partycypacji wśród młodych mieszkańców. Mają stać się również podstawą współtworzenia Programu rozwijania samorządności dzieci i młodzieży w Lublinie, który jest kluczowym działaniem zawartym w aplikacji Lublina o tytuł ESM 2023.

Plany można składać za pośrednictwem Elektronicznej Skrzynki Podawczej (ESP) Urzędu Miasta Lublin (adres skrzynki to: /UMLublin/SkrytkaESP), dostępnej na Elektronicznej Platformie Usług Administracji Publicznej (ePUAP) lub w jednym z pojemników zlokalizowanych w Biurach Obsługi Mieszkańców, w terminie do 30 kwietnia.

Wszystkie informacje na temat Szkolnych Budżetów Obywatelskich w Lublinie dostępne są na stronie lublin.eu.