W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Poznaliśmy nowych radnych młodzieżowych

Poznaliśmy nowych radnych młodzieżowych
09.11.202208:49

Znamy już wyniki wyborów do Młodzieżowej Rady Miasta Lublin. W rozpoczynającej się XVII kadencji w ławach Młodzieżowej Rady Miasta Lublin zasiądzie 36 radnych.

– Cieszy nas rosnące zainteresowanie młodych sprawami lokalnymi. Inicjatywy młodzieży mogą mieć realny wpływ na nasze miasto, zmieniać je w taki sposób, aby było miejscem odpowiadającym ich potrzebom i oczekiwaniom. Radnym, którzy rozpoczynają swoją działalność w XVII kadencji życzę sukcesów i poczucia dobrze wykorzystanej szansy na zrealizowanie działań ważnych z punktu widzenia młodych – mówi Mariusz Banach, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Oświaty i Wychowania.Wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Lublin odbyły się 24 października w lubelskich szkołach ponadpodstawowych. Komisje wyborcze zliczyły oddane głosy i podały do publicznej wiadomości wyniki głosowania na terenie swoich placówek. Następnie opublikowane zostały zbiorcze wyniki przeprowadzonych wyborów i skład Młodzieżowej Rady Miasta Lublin XVII kadencji.

Decyzja o terminie pierwszej sesji Młodzieżowej Rady Miasta Lublin w nowym składzie zapadnie w ciągu 14 dni od dnia ogłoszenia zbiorczych wyników. Zwoła ją Przewodniczący Rady Miasta Lublin, który będzie również prowadził pierwsze posiedzenie do czasu wyboru Przewodniczącego Młodzieżowej Rady. Podczas tej sesji zostanie dokonany również wybór całego prezydium, a dodatkowo ukonstytuują się komisje w Młodzieżowej Radzie Miasta Lublin. Radni będą mogli wykonywać swoje czynności dopiero po złożeniu ślubowania, co również będzie miało miejsce podczas zwołanej I sesji.

Poniżej znajduje się lista nazwisk radnych Młodzieżowej Rady Miasta Lublin XVII kadencji.

Pliki do pobrania