W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Przedszkolaki namalują „Portret Lubelskiego Koziołka”

Przedszkolaki namalują „Portret Lubelskiego Koziołka”
30.03.202209:02

Poznaliśmy zwycięzców VII. edycji konkursu plastycznego „Portret Lubelskiego Koziołka”, organizowanego z okazji Dnia Dziecka

Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Oświaty i Wychowania – Pan Mariusz Banach wręczył nagrody dzieciom z lubelskich przedszkoli. Wyróżnione prace można obejrzeć w Galerii Ratusz.

Na konkurs napłynęło blisko 500 prac. W tym roku uczestnicy konkursu zajęli się przedstawieniem postaci koziołka lubelskiego wraz z charakterystycznymi miejscami w mieście, zobrazowaniem legendy o koziołku czy ukazaniem herbu Lublina (obecnego, historycznego lub swojej interpretacji).

Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Oświaty i Wychowania – Pan Mariusz Banach wręczyli nagrody 1 i 2 miejsca oraz wyróżnienia w każdej z trzech kategorii wiekowych:

I kategoria - dzieci w wieku 3-4 lata

II kategoria - dzieci w wieku 5 lat

III kategoria - dzieci w wieku 6-7 lat

Po uroczystości wręczenia nagród odbyły się występ lubelskiej grupy „Poławiacze Pereł"

Zwycięskie i wyróżnione prace do 20 czerwca są prezentowane w Galerii Ratusz.

Konkurs pt. „Portret Lubelskiego Koziołka” zorganizowała Kancelaria Prezydenta Miasta Lublin z okazji Dnia Dziecka.

 

Pliki do pobrania