W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Przedszkolaki namalują „Portret Lubelskiego Koziołka”

Przedszkolaki namalują „Portret Lubelskiego Koziołka”
30.03.202209:02

By przybliżyć najmłodszym koziołka lubelskiego – jeden z symboli Lublina – Miasto zaprasza przedszkolaków do wzięcia udziału w konkursie plastycznym „Portret Lubelskiego Koziołka”. Prace można składać do 13 maja.

– Do udziału w konkursie zapraszam wszystkich najmłodszych, w tym również dzieci z Ukrainy uczęszczające do lubelskich przedszkoli, dla których konkurs może być okazją do pierwszego spotkania z postacią sympatycznego lubelskiego koziołka. Do zdobycia w konkursie przygotowaliśmy także atrakcyjne nagrody rzeczowe, a nagrodzone i wyróżnione dzieła zostaną zaprezentowane podczas specjalnej wystawy w Galerii Ratusz – mówi Mariusz Banach, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Oświaty i Wychowania.

Konkurs plastyczny „Portret Lubelskiego Koziołka” ma zachęcić najmłodszych do odkrywania symboli Lublina, pogłębiania wiedzy o mieście i rozwijania swoich talentów. Adresowany jest do dzieci uczęszczających do przedszkoli oraz oddziałów przedszkolnych na terenie miasta Lublin, w trzech kategoriach wiekowych: dzieci w wieku 3-4 lata, dzieci w wieku 5 lat oraz dzieci w wieku 6-7 lat. Tematyka pracy plastycznej powinna nawiązywać do hasła Konkursu „Portret Lubelskiego Koziołka”, poprzez przedstawienie postaci koziołka wraz z charakterystycznymi miejscami w mieście, zobrazowanie legendy o koziołku czy też ukazanie herbu Lublina (obecnego, historycznego lub swojej interpretacji). Praca powinna zostać sporządzona w formacie A3. Może być wykonana w dowolnej technice płaskiej, mozaice, kolażu, wydzierance, wyklejance bibułą, watą itp. Nie będą oceniane prace wykonane techniką sypką oraz prace zespołowe (praca powinna być wykonana indywidualnie).

Prace można składać do 13 maja w Ratuszu (Kancelaria Prezydenta Miasta Lublin, pl. Króla Łokietka 1, 20-109 Lublin), od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-15.00 lub przesłać pocztą. Rozstrzygnięcie Konkursu i wręczenie nagród odbędzie się do 5 czerwca, zaś nagrodzone i wyróżnione prace trafią na wystawę do Galerii Ratusz.

W załączeniu plakat, regulamin konkursu wraz z niezbędnymi załącznikami oraz kolorowanka z opowiadaniami o Lublinie, która może być pomocna w przybliżaniu dzieciom legend oraz symboli Lublina.

Pliki do pobrania