W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Szkoły otrzymają dofinansowanie na organizację półkolonii

Szkoły otrzymają dofinansowanie na organizację półkolonii
18.12.202012:02

Miasto Lublin, podobnie jak w latach ubiegłych, dofinansuje organizację zajęć dla dzieci w okresie ferii zimowych. Chęć organizacji półkolonii zgłosiło 7 szkół, a udział w zajęciach weźmie ponad 330 uczniów.

– Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rodziców podjęliśmy działania w zakresie organizacji półkolonii w lubelskich szkołach podstawowych. Dofinansowanie dla szkół pochodzić będzie ze środków przeznaczonych na wykonanie zadań edukacyjno-profilaktycznych planowanych do realizacji w okresie wypoczynku dzieci. Z uwagi na stan epidemii zapewnienie bezpieczeństwa zarówno dzieciom, jak i nauczycielom jest najważniejsze. Dlatego rozpatrując złożone wnioski, ten aspekt traktowaliśmy priorytetowo – mówi Monika Lipińska, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Społecznych.

Półkolonie dla uczniów klas I - IV zorganizuje 7 szkół podstawowych dla ogółem 334 uczniów, w terminie od 4 do 15 stycznia 2021 r. Dyrektorzy tych jednostek zapewniają uczniom i ich rodzicom opiekę pedagogiczną, bezpieczeństwo zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego oraz interesujący program wypoczynku
Organizatorami półkolonii będą następujące szkoły:

  • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Juliusza Słowackiego - 36 uczniów
  • Szkoła Podstawowa nr 16 im. Fryderyka Chopina - 60 uczniów
  • Szkoła Podstawowa nr 52 im. Marii Konopnickiej - 70 uczniów
  • Szkoła Podstawowa nr 28 im. Synów Pułku Ziemi Lubelskiej - 48 uczniów
  • Szkoła Podstawowa nr 29 im. Adama Mickiewicza - 24 uczniów
  • Szkoła Podstawowa nr 30 im Króla Kazimierza Wielkiego - 24 uczniów
  • Zespół Szkół nr 12 - SP nr 14 im. Tadeusza Kościuszki - 72 uczniów

Zimowe półkolonie w lubelskich szkołach zostaną dofinansowane ze środków na wykonanie zadań edukacyjno-profilaktycznych planowanych do realizacji w okresie wypoczynku dzieci.
Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Zdrowia oraz Głównego Inspektora Sanitarnego półkolonie w okresie ferii zimowych w 2021 r. mogą być organizowane na terenie szkoły lub placówki dla uczniów klas I - IV szkół podstawowych.