W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Uczniowie szkół w Lublinie mają swojego reprezentanta

Uczniowie szkół w Lublinie mają swojego reprezentanta
05.02.202011:48

Prezydent Miasta Lublin ustanowił Miejskiego Rzecznika Praw Ucznia i na to stanowisko od 30 stycznia powołał Filipa Uniłowskiego.

Do zadań Rzecznika należeć będzie przede wszystkim współpraca z lubelskimi szkołami (uczniami, samorządami i nauczycielami), popularyzacja praw ucznia, udzielanie pomocy uczniom w przypadku naruszenia tych praw oraz reprezentacja dzieci i młodzieży wobec władz oświatowych. Rzecznik będzie mógł także proponować zamieszczanie nowych zapisów w statutach lubelskich szkół, współpracując w tym zakresie z Komisją ds. Oświaty i Wychowania Rady Miasta Lublin oraz Młodzieżową Radą Miasta Lublin.

Filip Uniłowski był przewodniczącym Młodzieżowej Rady Miasta Lublin w XII i XIII kadencji, a także do kwietnia 2018 roku pełnił funkcję Rzecznika Praw Ucznia przy Młodzieżowej Radzie Miasta Lublin. Obecnie jest studentem Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Funkcję Rzecznika będzie pełnił społecznie.

Z Miejskim Rzecznikiem Praw Ucznia można skontaktować się telefonicznie: 601 945 495, mailowo: rzecznik_praw_ucznia@lublin.eu lub osobiście podczas dyżurów w sali nr 3 w Ratuszu (plac Łokietka 1).

Terminy najbliższych dyżurów: 14 lutego w godz. 16.00-17.00, 21 lutego godz. 16.00-17.00, 28 lutego godz. 16.00-17.00.