W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Lublin XIV kadencji

Wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Lublin XIV kadencji
04.09.201914:40

Już 30 września2019 r. młodzież lubelskich szkół po raz czternasty wybierze swoich przedstawicieli do Młodzieżowej Rady Miasta Lublin.

Od tej kadencji w składzie Młodzieżowej Rady zachodzą istotne zmiany. W związku z reformą oświaty i likwidacją gimnazjów w skład Młodzieżowej Rady wejdą wyłącznie szkoły ponadpodstawowe - publiczne i niepubliczne licea, technika i szkoły branżowe. Skutkiem tej zmiany będzie też znaczące zmniejszenie liczby okręgów i mandatów - z dotychczasowych 68 okręgów obecnie pozostanie 49. Natomiast liczba radnych zmniejszy się z dotychczasowych 76 radnych na 55. Różnica pomiędzy liczba okręgów, a liczbą mandatów wynika z faktu, że w największych zespołach szkół, np. Zespole Szkół nr 1, uczniowie wybierają dwóch przedstawicieli.

Szczegóły dotyczące aktualnego wykazu szkół wchodzących w skład Młodzieżowej Rady Miasta Lublin znajda Państwo w uchwale nr 308/VIII/2019 Rady Miasta Lublin z dnia 1 lipca 2019 r. zmieniająca uchwałę Rady Miasta Lublin w sprawie powołania Młodzieżowej Rady Miasta Lublin i nadania jej statutu.

W Zarządzeniu nr 60/8/2019 z dnia 23 sierpnia 2019 r. w sprawie zarządzenia wyborów do Młodzieżowej Rady Miasta Lublin Prezydent Miasta Lublin określił kalendarz wyborczy, z datami poszczególnych etapów i czynności wyborczych oraz druki, na których szkoły zgłaszają kandydatów na członków komisji wyborczych oraz kandydatów na radnych, a także dokumentują proces przeprowadzenia wyborów.

Wszystkie etapy wyborów, wraz z  terminami, dokładnym opisem czynności oraz wyszczególnieniem niezbędnych dokumentów można znaleźć w zakładce Wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Lublin.