W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Zapraszamy na I sesję Młodzieżowej Rady Miasta Lublin XIV kadencji

Zapraszamy na I sesję Młodzieżowej Rady Miasta Lublin XIV kadencji
21.10.201909:16

Zapraszamy na pierwsze posiedzenie nowo wybranej Młodzieżowej Rady Miasta Lublin XIV kadencji, które odbędzie się dzisiaj (21 października) o godz. 12.00 w Ratuszu w sali obrad Rady Miasta Lublin, pl. Łokietka 1. 

Wybory do Młodzieżowej Rady Miasta odbyły się 30 września we wszystkich szkołach ponadpodstawowych w Lublinie. Do nowej Rady zostało wybranych 48 uczniów, z których większość będzie pełnić mandat po raz pierwszy. Pełny skład nowej Rady znajduje się w zakładce Młodzieżowa Rada Miasta Lublin - XIV kadencja.

Młodzieżowa Rada Miasta Lublin działa od 2006 roku i została powołana w celu wzmacniania obywatelskiej postawy młodzieży Lublina oraz edukacji w ramach procesów demokratycznych. Struktura, cele i środki działania, ordynacja wyborcza młodzieżowej rady zostały skonstruowane tak, aby wspierać rozwój młodzieży pod kątem aktywności na gruncie lokalnej społeczności oraz poznania mechanizmów demokracji. Wybory do młodzieżowej rady opierają się na tych samych zasadach, na jakich oparte są wybory do parlamentu, czy samorządu. Są tajne, bezpośrednie, równe i powszechne – każdy uczeń szkoły stanowiącej okręg wyborczy może zostać wybrany na radnego i każdy uczeń może oddać swój głos na wybranego kandydata.

Porządek obrad:

 1. Otwarcie sesji.
 2. Wystąpienie Prezydenta Miasta Lublin.
 3. Wręczenie zaświadczeń o wyborze na Radnego Młodzieżowej Rady Miasta Lublin.
 4. Złożenie ślubowania przez radnych Młodzieżowej Rady Miasta Lublin .
 5. Wybór Przewodniczącego Młodzieżowej Rady Miasta Lublin XIV kadencji.
 6. Wybór Wiceprzewodniczących Młodzieżowej Rady Miasta Lublin XIV kadencji.
 7. Wybór Sekretarza Młodzieżowej Rady Miasta Lublin XIV kadencji.
 8. Wybór Skarbnika Młodzieżowej Rady Miasta Lublin XIV kadencji.
 9. Powołanie Rzecznika Młodzieżowej Rady Miasta XIV kadencji.
 10. Powołanie komisji rewizyjnej Młodzieżowej Rady Miasta XIV kadencji.
 11. Podjęcie uchwały dotyczącej liczby, nazwy, zakresu działania oraz liczby i trybu wyboru członków poszczególnych komisji tematycznych Młodzieżowej Rady Miasta XIV kadencji.
 12. Powołanie komisji tematycznych Młodzieżowej Rady Miasta XIV kadencji.
 13. Wolne wnioski i oświadczenia.
 14. Zamknięcie obrad.