Serwis Lublin.eu używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Akcja "Posprzątajmy Lublin na wiosnę" 2017

14.03.201712:28

Słoneczna pogoda sprzyja nie tylko spacerom czy przejażdżkom rowerowym, ale też wszystkim czynnościom, które wykonuje się na dworze. Ważne jest, żebyśmy nie przechodzili obojętnie obok wyrzuconych śmieci i przede wszystkim sami nie śmiecili. Dbanie o to by otaczająca nas przyroda była czysta, przejrzysta i piękna należy do obowiązków każdego mieszkańca, bo tylko przy wspólnym działaniu można osiągnąć zamierzony cel. Lublin jest pięknym miastem, posiadającym coraz ładniej zaaranżowaną zieleń, parki i wąwozy, które zachęcają do różnorodnych form rekreacji na świeżym powietrzu. Między innymi dlatego w harmonogramie wydarzeń proekologicznych, organizowanych przez Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Lublin na kwiecień przewidziana jest akcja „Posprzątajmy Lublin na wiosnę”.

Wydarzenie to organizowane jest cyklicznie, a w roku bieżącym będzie miało miejsce w dniach: 20 i 21 kwietnia. Dzięki tej inicjatywie każdego roku dzieci z lubelskich przedszkoli oraz uczniów szkół zaopatrzonych w rękawice oraz worki na śmieci podejmuje trud sprzątania pozostawionych przez innych odpadów.

Głównym celem przedsięwzięcia jest budzenie oraz wzmacnianie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży oraz uzmysłowienie, że wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za środowisko oraz za wygląd naszego miasta.

Akcja każdego roku cieszy się dużym zainteresowaniem. W roku 2016 do akcji zgłosiło się 51 placówek oświatowych, a łączna ilość zgłoszonych do akcji uczniów wynosiła około 6 000 osób.

Kartę zgłoszeniową (załącznik pod tekstem), należy dostarczyć do Wydziału Ochrony Środowiska ul. Zana 38, pok.117 lub do dowolnego Biura Obsługi Mieszkańców na terenie Lublina lub podpisaną i zeskanowaną kartę można przesłać drogą mailową na adres srodowisko@lublin.eu. Karty zgłoszeniowe należy złożyć do dnia 30.03.2017 roku.

Wszyscy uczestnicy zostaną wyposażeni w rękawice i worki, które będzie można odbierać od 19 kwietnia w godz. 8-15 w siedzibie Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Lublin, przy ul. Tomasza Zana 38 w pok. 12. 
Odbiór zebranych odpadów zapewnia Urząd Miasta Lublin.

Akcja realizowana jest w ramach "Programu edukacji ekologicznej Miasta Lublin na 2017 rok" przy dofinansowaniu ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie.

Pliki do pobrania

Karta zgłoszeniowa Posprzątajmy Lublin na wiosnę 2017.pdf
Karta zgłoszeniowa Posprzątajmy Lublin na wiosnę 2017

Zgłoś problem

X

Zauważyłeś niepoprawne działanie strony lub nieaktualne dane? Zgłoś to korzystając z poniższego formularza.

(wpisz wynik słownie)