W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Akty mianowania dla nauczycieli z rąk Prezydenta

Akty mianowania dla nauczycieli z rąk Prezydenta
22.12.201713:37

Prezydent Krzysztof Żuk wręczył w dniu 22 grudnia akty nadania stopnia zawodowego nauczyciela mianowanego dziewięciu osobom.

Zgodnie z ustawą Karta Nauczyciela, przy nadaniu stopnia nauczyciela mianowanego nauczyciele składają ślubowanie według roty zawartej w tej ustawie. Nauczyciel mianowany to trzeci stopień awansu zawodowego. Może go zdobyć nauczyciel kontraktowy, który po przepracowaniu 2 lat od uzyskania tego stopnia, odbędzie staż trwający 2 lata i 9 miesięcy i zda egzamin przed komisją powołaną przez Pana Prezydenta.

W listopadzie i grudniu 2017 r. do egzaminu przystąpiło 9 nauczycieli - wszyscy uzyskali pozytywny wynik. Wśród zdających byli nauczyciele języka polskiego, historii, przyrody, religii, wychowania fizycznego, przedmiotów informatycznych oraz wychowawcy świetlicy.

Od dnia wejścia w życie znowelizowanej Karty Nauczyciela w kwietniu 2000 roku, w drodze postępowania egzaminacyjnego przez kolejne 32 sesje egzaminacyjne, awans na stopień nauczyciela mianowanego uzyskało łącznie 2615 nauczycieli, zatrudnionych w szkołach i placówkach, prowadzonych przez Miasto Lublin.

Projekt Edu Lublin

baner