W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Budynek ZSE im. Vetterów przy ul. Bernardyńskiej zostanie odnowiony

Budynek ZSE im. Vetterów przy ul. Bernardyńskiej zostanie odnowiony
16.10.201908:31

Ze względu na planowany od dawna remont i przebudowę Zespołu Szkól Ekonomicznych im. Vetterów przy ul. Bernardyńskiej konieczne jest przeniesienie uczniów do innych placówek w drugiej połowie października.

W związku z remontem ZSE im. Vetterów wykorzystane zostaną dostępne możliwości lokalowe placówek, bez konieczności zmian w planach lekcji uczniów szkół, do których przeniosą się uczniowie z ul. Bernardyńskiej.

  • Uczniowie XVI LO ze szkoły przy ul. Bernardyńskiej zostaną w całości przeniesieni do VII LO przy ul. Farbiarskiej, bez konieczności wydłużania godzin lekcyjnych dla obydwu placówek.
  • Uczniowie Technikum Ekonomicznego ze specjalności technik ekonomista będą na czas remontu uczyć się w Zespole Szkół Chemicznych i Przemysłu Spożywczego oraz w Państwowej Szkole Budownictwa i Geodezji przy al. Racławickich (po 5 oddziałów w każdej z placówek). Takie rozwiązanie również nie spowoduje wydłużenia godzin lekcyjnych.
  • Oddziały ze specjalności technik informatyk przejdą do Zespołu Szkół Samochodowych. W celu uniknięcia wydłużenia czasu pracy szkoły, być może zaistnieje konieczność skorzystania z obiektów sportowych Szkoły Podstawowej nr 18.
  • Oddziału ze specjalności technik hotelarstwa, na czas prac remontowych, zostanie przeniesiona do Zespołu Szkół nr 6 przy ul. Krochmalnej bez konieczności wydłużania czasu pracy.
  • Klasy technik organizacji turystyki (technik obsługi turystycznej) będą kontynuować naukę w Szkole Muzycznej przy ul. Narutowicza, również bez konieczności wydłużania godzin lekcyjnych dla uczniów.

W proces organizacji zajęć lekcyjnych zaangażował się również Wydział Sportu UML, który przygotował dodatkowe miejsca na realizację zajęć wychowania fizycznego. Będą odbywały się w Aqua Lublin oraz w budynkach Lublinianki przy ul. Leszczyńskiego.

Modernizacja budynków oświatowych prowadzona jest sukcesywnie od ostatnich 10 lat. Remont budynku przy ul. Bernardyńskiej, w którym mieści się Zespół Szkół Ekonomicznych im. Vetterów, wymagany jest już od dawna. Konieczne jest dostosowanie obiektu do aktualnych przepisów, wymiana instalacji, odświeżenie sal lekcyjnych i pracowni, odnowienie sanitariatów i elewacji oraz wprowadzenie udogodnień dla osób niepełnosprawnych.

Aktualna sytuacja jest przejściowa i ma potrwać do końca września 2020 roku. Po tym czasie młodzież uczyć się będzie w nowoczesnej, zmodernizowanej placówce oświatowej, co wpłynie na poprawę warunków kształcenia.

Liczymy na wyrozumiałość uczniów z innych szkół. Miasto we współpracy z dyrektorami szkół dołożyło wszelkich starań, żeby przy trudnym roku podwójnego rocznika oraz konieczności przeprowadzenia remontu ZSE im. Vetterów, zapewnić miejsce do nauki wszystkim uczniom, bez konieczności wydłużania czasu pracy szkół.

Projekt Edu Lublin

baner