W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Certyfikaty Placówki Daltońskiej rozdane

Certyfikaty Placówki Daltońskiej rozdane
02.12.201609:41

Kolejne dwa  lubelskie przedszkola otrzymały tytuł i Certyfikat Placówki Daltońskiej.  

W dniach 21-22 listopada 2016 roku odbyła się w Poznaniu Międzynarodowa Konferencja Naukowa "ROLA I MIEJSCE EDUKACJI DALTOŃSKIEJ W TRANSFORMACJI SYSTEMU EDUKACJI".

Konferencja zorganizowana została w ramach współpracy Polskiego Stowarzyszenia Dalton, Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie, Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Uczestnicy Konferencji mieli możliwość wysłuchania wykładów oraz uczestniczenia w warsztatach i wizycie studyjnej w Przedszkolu Daltońskim nr 148 "Mali Europejczycy".

W Międzynarodowej Konferencji Naukowej uczestniczyli dyrektorzy oraz nauczyciele z pięciu lubelskich przedszkoli:

  • Przedszkola nr 3,
  • Przedszkola nr 14,
  • Przedszkola nr 25,
  • Przedszkola nr 43,
  • Przedszkola nr 54.

Podczas konferencji odbyło się uroczyste wręczenie Certyfikatów Placówek Daltońskich.

Po trzyletnich staraniach o uzyskanie statusu placówki daltońskiej, na ręce dyrektorów Anastazji Doroty Minik z Przedszkola nr 14 i Agnieszki Kukawskiej-Żydek z Przedszkola nr 25 oraz towarzyszących im nauczycieli,  zostały wręczone certyfikaty przez Panią Katarzynę Dryjas - Prezesa Polskiego Stowarzyszenia Dalton.

Certyfikatem Placówki Daltońskiej w Lublinie może pochwalić się także Przedszkole nr 43, kierowane przez Panią Dyrektor Elżbietę Siebielec oraz Przedszkole nr 54 kierowane przez Panią Dyrektor Barbarę Nawrocką.

Projekt Edu Lublin