W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Druga konferencja szkoleniowa dotycząca profilaktyki uzależnień behawioralnych

Druga konferencja szkoleniowa dotycząca profilaktyki uzależnień behawioralnych
07.02.202310:25

Miasto Lublin organizuje kolejną konferencję poświęconą uzależnieniom behawioralnym wśród dzieci i młodzieży. Wydarzenie adresowane do nauczycieli i pedagogów lubelskich placówek oświatowych odbędzie się 13 lutego. Udział w nim jest bezpłatny, trwają zapisy.

Grudniowa konferencja szkoleniowa dotycząca uzależnień behawioralnych wśród dzieci i młodzieży cieszyła się dużym zainteresowaniem odbiorców. Zapraszamy pedagogów i nauczycieli do kontynuowania tematu i pogłębienia wiedzy o tym stosunkowo nowym zagrożeniu zdrowia dzieci i młodzieży. Najczęstszym uzależnieniem behawioralnym jest nadmierne i niekontrolowane korzystanie z sieci oraz urządzeń typu smartfon, czyli zachowań społecznie akceptowanych i wręcz uznawanych za niezbędne w dzisiejszej rzeczywistości. Warto zwrócić szczególną uwagę na to, czy obecność dziecka w sieci jest tylko zabawą, poszukiwaniem informacji, czy też przybiera formę silnego i niebezpiecznego nawyku – mówi Monika Lipińska, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Społecznych.

Konferencja będzie kontynuacją i rozszerzeniem tematyki uzależnień behawioralnych wśród dzieci. W programie wydarzenia pod nazwą „Uzależnienia behawioralne dzieci i młodzieży – Jeszcze przyjemność, czy już uzależnienie?” zaplanowano następujące wykłady:

  • Korzystanie przez uczniów z nowych technologii – podejmowanie właściwych działań edukacyjnych, dr Małgorzata Artymiak, Specjalistyczna Poradnia Psychoprofilaktyki i Terapii Rodzin w Lublinie,
  • Jaki wpływ na organizm młodego człowieka ma częste korzystanie z telefonu i komputera?, dr Aleksandra Radoń, Szpital Neuropsychiatryczny im. Prof. Mieczysława Kaczyńskiego SP ZOZ w Lublinie,
  • Kiedy komputer i telefon staje się nałogiem? Czy od mediów można się uzależnić?, Aleksandra Sadowska, Ośrodek Leczenia Uzależnień w Lublinie,
  • Zasady odpowiedzialnego i bezpiecznego korzystania z nowoczesnych technologii – aspekt prawny, Karol Majewski, Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości, Wydział w Lublinie.

Konferencja organizowana przez Miasto Lublin odbędzie się 13 lutego od godz. 9.00 w Trybunale Koronnym, Rynek 1. Osoby zainteresowane udziałem proszone są o przesłanie zgłoszenia na adres poczty elektronicznej: kkrzyzak@lublin.eu lub idabrowska@lublin.eu. Liczba uczestników jest ograniczona. Szczegółowe informacje na temat konferencji udzielane są pod numerem telefonu 81 466 34 13.

Projekt Edu Lublin

baner