W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Dziś rozpoczyna się rekrutacja uzupełniająca do podstawówek

Dziś rozpoczyna się rekrutacja uzupełniająca do podstawówek
12.05.202310:40

Część szkół podstawowych prowadzonych przez Miasto dysponuje jeszcze wolnymi miejscami w klasach I na rok szkolny 2023/2024. Rekrutacja uzupełniająca odbędzie się w terminie od 12 do 17 maja.

– W szkołach podstawowych prowadzonych przez Miasto na rok szkolny 2023/2024 przygotowaliśmy ponad 3,4 tys. miejsc w klasach pierwszych. Po etapie zapisów uczniów z obwodów oraz rekrutacji dzieci spoza obwodów, niektóre szkoły mają nadal wolne miejsca. Zapraszamy rodziców tych dzieci, które nie są jeszcze przyjęte, do udziału w rekrutacji uzupełniającej – mówi Mariusz Banach, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Oświaty i Wychowania.

Rekrutacja uzupełniająca odbywa się w szkołach podstawowych, które dysponują jeszcze wolnymi miejscami. Rodzice składają wniosek o przyjęcie wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnienie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym, bezpośrednio do placówki, osobiście, bez udziału systemu elektronicznego. Tam rozpatrywany jest przez komisję rekrutacyjną.

Przyjmowanie wniosków rozpocznie się 12 maja od godz. 8.00 i potrwa do 17 maja do godz. 14.00. Wzór wniosku dostępny jest na stronie Lubelskiego Portalu Oświatowego edu.lublin.eu w zakładce Aplikacje dla rodziców. Należy tam wybrać punkt Nabór do szkół podstawowych, a następnie zakładkę Pliki do pobrania. Lista szkół podstawowych biorących udział w rekrutacji uzupełniającej do klas I na rok szkolny 2023/2024 dostępna jest na stronie lublin.eu.

Kolejnym etapem postępowania będzie podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych, co nastąpi 18 maja o godz. 14.00. Następnie rodzice dzieci zakwalifikowanych będą mieli czas na potwierdzanie woli przyjęcia w postaci pisemnego oświadczenia składanego od 18 maja od godz. 14.00 do 23 maja do godz. 15.00.
 

Projekt Edu Lublin

baner