W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Festiwal Legnica Cantat
01.06.202210:11

W dniach 27-28 maja w Legnicy odbył się festiwal Legnica Cantat. Jest to festiwal zainicjowany przez nieżyjącego już legnickiego dyrygenta i animatora ruchu muzycznego, Henryka Karlińskiego. W ramach Festiwalu odbywają się przesłuchania konkursowe – Turniej Chórów, którego główną nagrodę stanowi przechodnia Lutnia im. Jerzego Libana z Legnicy.

W tym roku Chór La Musica, pod dyrekcją Karoliny Filipczak-Sulimy, działający przy Szkole Podstawowej nr 16 w Lublinie wziął udział w 52 edycji festiwalu. Nagrodą, którą wywalczyli jest Złoty dyplom – II miejsce w kategorii chórów dziecięco-młodzieżowych.

Rywalizacja odbywała się w 3 kategoriach, w której uczestniczyło 12 zespołów chóralnych, wybranych podczas kwalifikacji wśród wielu zgłoszeń najlepszych chórów w kraju. Niezwykle wysoki poziom prezentacji dostarczał publiczności ogromu wzruszeń. Przewodniczący jury prof. Stanisław Krawczyński podsumował tegoroczną edycję mówiąc, że były to prawdziwe kreacje artystyczne i występy, które na bardzo długo zostaną w pamięci publiczności, jak i jurorów.

Projekt Edu Lublin

baner konkursu plastycznego