W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Finał Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii”

04.12.201810:00

W listopadzie odbyła się już szósta edycja Dyktanda Niepodległościowego, którego organizatorem jest Fundacja Zawsze Warto. Tegoroczne zmagania miały szczególny wymiar ze względu na przypadającą w 2018 roku setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Celem projektu było wspieranie nauczycieli i uczniów w rozwoju kompetencji językowych i poszerzaniu wiedzy z zakresu współczesnej historii Polski.

W tegorocznej edycji, obejmującej swym zasięgiem sześć województw, wzięło udział ponad 53 000 uczniów, co pozwoliło uzyskać wpis do Księgi Rekordów Guinnessa. Koordynacji przedsięwzięcia na etapie wojewódzkim podjęła się pani Joanna Paszkowska, nauczyciel II Liceum Ogólnokształcące im. Hetmana Jana Zamoyskiego. W II LO 29 listopada odbyła się również uroczysta Gala podsumowująca projekt. Dzięki zaangażowaniu nauczycieli polonistów Dyktando Niepodległościowe stało się znakomitą formą uczczenia jubileuszu 100-lecia odrodzenia Państwa Polskiego. W województwie lubelskim do projektu włączyło się 8 000 uczniów z 113 szkół, co przełożyło się 2  150 godzin koniecznych do sprawdzenia i poprawienia prac.