W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Integracyjny Turniej Sportowy "Razem, zdrowo na sportowo"

Integracyjny Turniej Sportowy "Razem, zdrowo na sportowo"
20.05.201611:28

Pierwszy integracyjny turniej sportowy zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 53 ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Lublinie odbył się 18 maja. Ideą spotkania było włączenie do wspólnej zabawy i konkurencji sportowych uczniów pełnosprawnych i niepełnosprawnych lubelskich szkół podstawowych (nr 32,  nr 28,  nr 43,  nr 47, nr 53) ich rodziców oraz nauczycieli.

Przedsięwzięcie odbyło się w ramach majowych obchodów Europejskiego Dnia Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych oraz Programu Szkoła Promująca Zdrowie.

Emocje były ogromne już od samego początku imprezy. Kolorowe stroje cheerleaderek zachwycały. Konkurencje sportowe wymagały zaangażowania zawodników i wykazania się umiejętnością współpracy w zespole. Wszyscy zawodnicy dopingowani przez kibiców walecznie rywalizowali w grach sportowych. Było głośno i wesoło.

Ważnym aspektem spotkania było promowanie zdrowego stylu życia. Dlatego atrybutami zawodników były warzywa, dla widzów zaś odbył się quiz na temat zdrowego jedzenia. Wszyscy posilali się jabłkami i zdrowymi przekąskami.

Ostatecznie podczas wspólnej zabawy nie liczyły się jednak wyniki, ale uśmiech  i  wspólnie spędzony czas. Uczestnicy turnieju zostali odznaczeni medalami. Wsparciem dla zawodników byli wolontariusze – studenci pedagogiki specjalnej UMCS. Wszystkim dziękujemy za wspaniałą zabawę i zapraszamy za rok.

Honorowy  Patronat imprezie przyznał Prezydent Miasta Lublin oraz Lubelski Kurator Oświaty.

Banner-EDU-270x85