IV. Wojewódzkie Mistrzostwa Strzeleckie z Broni Pneumatycznej

08.06.201811:24

Dnia 6.06.2018 na strzelnicy w Bursie Szkolnej nr 1 zorganizowane zostały IV. Wojewódzkie Mistrzostwa Strzeleckie z Broni Pneumatycznej Szkół Podstawowych, Szkół z Oddziałami Gimnazjalnymi, Szkół Ponadpodstawowych oraz Burs i Internatów Województwa Lubelskiego z okazji obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Honorowy patronat nad mistrzostwami objęli: Wojewoda Lubelski, Marszałek Województwa Lubelskiego, Prezydent Miasta Lublin, Lubelski Kurator Oświaty oraz Akademia Mistrzów Sportu Mistrzów Życia, Związek Piłsudczyków RP i Lubelski Związek Strzelectwa Sportowego.

Spośród 21 startujących drużyn wyłoniono najlepszych zawodników w klasyfikacji drużynowej i indywidualnej. W kategorii burs i internatów drużynowo zwyciężyła  Bursa Szkolna nr 1 w Lublinie, II miejsce zajął Internat Zespołu Szkół Energetycznych i Transportowych w Chełmie, natomiast  trzecie - Bursa Szkolna nr 6 w Lublinie. W kategorii szkół ponadpodstawowych drużynowo I miejsce zdobyło  II LO w Chełmie, II miejsce wywalczył Zespół Szkół Chemicznych i Przemysłu Spożywczego w Lublinie, a III drużyna I LO w Chełmie. Natomiast w kategorii szkół  podstawowych i szkół z oddziałami gimnazjalnymi na podium znalazły się kolejno: 7 Gimnazjum w Lublinie, Pierwsze Społeczne Gimnazjum w Chełmie  i Gimnazjum w Sawinie.

Zawody przebiegały w atmosferze sportowej rywalizacji. Na zakończenie mistrzostw młodzież z Bursy Szkolnej nr 1 przedstawiła krótki program artystyczny o charakterze patriotycznym  „Śpiewamy dla Niepodległej”.  Rangę uroczystości podkreślała obecność znamienitych gości:  pana Zdzisława Niedbały, reprezentującego Prezydenta Miasta Lublin, pana Marcina Nowaka, Radnego  Rady Miasta Lublin  oraz reprezentantów Związku Piłsudczyków RP Okręg Kraśnik na czele z gen. bryg.  panem Jerzym Cichockim i panem  płk. zw. Stanisławem Olszewskim.