W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Jubileusz 100-lecia Szkoły Podstawowej nr 17 im. Zwycięstwa Grunwaldzkiego

Jubileusz 100-lecia Szkoły Podstawowej nr 17 im. Zwycięstwa Grunwaldzkiego
28.10.201608:18

Obchody jubileuszu 100-lecia Szkoły Podstawowej nr 17 im. Zwycięstwa Grunwaldzkiego mieszczącej się w Lublinie przy ul. Krochmalnej 29 odbyły się 21 października 2016 r.

Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w Kościele Parafialnym pod wezwaniem św. Teresy od Dzieciątka Jezus, celebrowaną przez Jego Ekscelencję Ks. Biskupa Ryszarda Karpińskiego. Wśród zaproszonych gości byli między innymi Prezydent Miasta Lublin pan dr Krzysztof Żuk, Wicekurator Oświaty pan Eugeniusz Pelak oraz Dyrektor Wydziału Oświaty i Wychowania pani Ewa Dumkiewicz–Sprawka. Szkoła została uhonorowana Medalem Unii Lubelskiej. Część artystyczną rozpoczął polonez poświęcony pamięci tych wszystkich, którzy tworzyli historię szkoły, historię zawartą także w narracji, wierszach i piosenkach, a zaprezentowaną przez uczniów i absolwentów. Ostatni akcent głównych obchodów jubileuszu to odsłonięcie przez panią Dyrektor Beatę Kwiatkowską , a następnie poświęcenie przez Jego Ekscelencję Ks. Biskupa Ryszarda Karpińskiego pamiątkowej tablicy oraz wpisanie się zaproszonych gości do księgi pamiątkowej.

Projekt Edu Lublin