W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Lubelskie Przedszkolaki uczą się pływać

Lubelskie Przedszkolaki uczą się pływać
13.02.201712:23

To już kolejna edycja programu powszechnej nauki pływania 5-latków „Lubelskie Pływające Przedszkolaki”. W tym roku bezpłatnie nauczy się pływać 48 dzieci z ośmiu Przedszkoli.

Rekrutacja uczestników przeprowadzona została w styczniu. Program ma nie tylko pomóc dzieciom w zdobyciu pierwszych szlifów na pływalni, ale także ukazać im alternatywny sposób aktywnego spędzania wolnego czasu i zachęcić je do kontynuowania nauki na kolejnych etapach kształcenia. Liczymy, że program pozwoli także na odkrycie pływackich talentów.

Wszystkie zajęcia prowadzone są nieodpłatnie przez trenerów i instruktorów ze Stowarzyszenia Uczniowski Klub Sportowy Szkoła Pływania 23 Lublin. Dzieci uczestniczące w projekcie nie ponoszą żadnych kosztów. Wyprawki dla uczestników (plecak, ręcznik, czepek, gogle, klapki i strój pływacki) zapewnia Fundacja LOTTO Milion Marzeń. Kurs nauki pływania trwa 20 godzin i kończy się zawodami rodzinnymi w formie zabawowej. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu, trwają 45 minut. Na zakończenie kolejnego etapu nauki pływania planuje się organizację festynu rodzinnego.

W roku szkolnym 2016/2017 programem zostanie objętych 48 dzieci z 8 przedszkoli:

  • Przedszkole nr 13 w Lublinie, ul. Okrzei 9,
  • Przedszkole nr 34 w Lublinie, ul. Motorowa 10,
  • Przedszkole nr 44 w Lublinie, ul. Maszynowa 6,
  • Przedszkole nr 50 w Lublinie, ul. Podzamcze 7a,
  • Przedszkole nr 52 w Lublinie, ul. Kustronia 10,
  • Przedszkole nr 54 w Lublinie, ul. Lwowska 34,
  • Przedszkole nr 59 w Lublinie, ul. Niepodległości 12a,
  • Przedszkole nr 84 w Lublinie, ul. Zygmunta Augusta 17,

Program współorganizowany jest przez Gminę Lublin i Stowarzyszenie Uczniowski Klub Sportowy Szkoła Pływania 23 Lublin.

Projekt Edu Lublin