W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Lublin oczami dzieci - rozstrzygnięcie konkursu plastycznego

Lublin oczami dzieci - rozstrzygnięcie konkursu plastycznego
30.05.201612:14

Poznaliśmy zwycięzców III. edycji konkursu plastycznego „Czym się Lublin chwali”. Krzysztof Komorski, Zastępca Prezydenta Lublina wręczył nagrody dzieciom z lubelskich szkół oraz przedszkoli. Wyróżnione prace można obejrzeć w Galerii Ratusz.
Na konkurs napłynęło niemal 800 prac. Przedszkolaki oraz uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych mogli zgłaszać prace plastyczne prezentujące walory miasta, nowe inwestycje, wydarzenia kulturalne czy sportowe. Rysunki najczęściej przedstawiały system roweru miejskiego, aqua park, Arenę Lublin oraz imprezy - Carnaval Sztukmistrzów, czy Jarmark Jagielloński.

- Cieszę się, że dzieci i młodzież dostrzegają nowe inwestycje w mieście, doceniają uroki Lublina i uczestniczą w życiu kulturalnym. Widać, że Lublin inspiruje, co niezmiernie cieszy, ale też motywuje do działania. Konkurs po raz kolejny udowodnił, że mamy ambitnych i zdolnych młodych Lublinian - mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Krzysztof Komorski, Zastępca Prezydenta Lublina wręczył nagrody 1 i 2 miejsca oraz wyróżnienia w każdej z czterech kategorii wiekowych (dzieci uczęszczające do przedszkoli i zerówek przedszkolnych, uczniowie szkół podstawowych z klas I–III i zerówek szkolnych, uczniowie klas IV-VI, młodzież gimnazjalna). Łącznie nagrodzone zostały 34 osoby. Zwycięskie i wyróżnione prace od 27 maja do 12 czerwca są prezentowane w Galerii Ratusz. Konkurs pt. „Czym się Lublin chwali” zorganizowała Kancelaria Prezydenta Miasta Lublin z okazji nadchodzącego Dnia Dziecka.

I miejsce w kategorii " dzieci uczęszczające do przedszkoli i zerówek przedszkolnych"

Emilka Lipniewska, Samoloty nad Lublinem
Emilka Lipniewska, tytuł pracy: Samoloty nad Lublinem
Przedszkole nr 13, pod opieką P. Agnieszki Zborowskiej

I miejsce w kategorii " uczniowie szkół podstawowych z klas I–III i zerówek szkolnych"

Mikołaj Jankowski, Rowerem miejskim przez miasto.jpg
Mikołaj Jankowski, tytuł pracy: Rowerem miejskim przez miasto
Szkoła Podstawowa nr 42, pod opieką P. Hanny Adamczyk

I miejsce w kategorii "uczniowie szkół podstawowych klas IV-VI"

Adrian Watras, Piękny basen w pięknym Lublinie
Adrian Watras, tytuł pracy: Piękny basen w pięknym Lublinie
Szkoła Podstawowa nr 7, pod opieką P. Marii Paszkowskiej

I miejsce w kategorii "uczniowie szkół gimnazjalnych"
Magdalena Potępska, Park Saski w Lublinie
Magdalena Potępska, tytuł pracy: Park Saski w Lublinie
Gimnazjum nr 18, pod opieką P. Elżbiety Starek

Banner-EDU-270x85