W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Miasto Lublin stawia na edukację przedsiębiorczości od najmłodszych lat

Miasto Lublin stawia na edukację przedsiębiorczości od najmłodszych lat
31.01.202211:39

Rozpoczyna się kolejna, trzecia edycja projektu „Przedsiębiorcze Dzieciaki”. Jego celem jest kształtowanie postaw przedsiębiorczych i rozwijanie wśród dzieci kompetencji, które w przyszłości będą poszukiwane na rynku pracy i przyczynią się do rozwoju ich kariery zawodowej. To kolejny projekt inicjowany przez Miasto, wpisujący się w działania związane z otrzymaniem tytułu Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023.

– Dzięki zastosowaniu metody nauki przez zabawę, projekt „Przedsiębiorcze Dzieciaki” w ciekawy sposób przybliża najmłodszym tematykę podstaw ekonomii. Poznawanie nowych zagadnień związanych z gospodarką miasta i szeroko rozumianą przedsiębiorczością aktywizuje dzieci oraz pozwala im w kreatywny sposób podchodzić do wyboru przyszłej ścieżki edukacji. Projekt to cenna lekcja dla dzieci, które w przyszłości wykorzystają w praktyce poznane mechanizmy biznesowe oraz nabyte umiejętności interpersonalne – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Rekrutacja do tegorocznej edycji projektu rusza dzisiaj (31 stycznia) i potrwa do 8 lutego. Uczestnicy projektu, czyli dzieci w wieku 6-10 lat, mają szansę zdobyć wiedzę z zakresu ekonomii i przedsiębiorczości, rozwijając przy tym tzw. kompetencje miękkie, m.in. umiejętność pracy w grupie, radzenia sobie ze stresem, wiarę we własne możliwości, kreatywność, zdolność do planowania i konsekwentnej realizacji przedsięwzięć. Projekt realizowany we współpracy z lubelskimi firmami oraz przedstawicielami przemysłów kreatywnych będzie trwał do czerwca. Przystąpić mogą do niego placówki oświatowe, firmy prowadzące działalność na terenie Miasta Lublin oraz przedstawiciele przemysłów kreatywnych

Szczegółowe informacje dotyczące projektu oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie: www.gospodarczy.lublin.eu. Ze względu na trwającą pandemię, zaplanowane działania prowadzone będą w formie hybrydowej, z zachowaniem wszystkich zasad reżimu sanitarnego.

Projekt realizowany jest przez Miasto Lublin oraz Wydział Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej, we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

W 2021 r. w projekcie „Przedsiębiorcze Dzieciaki” udział wzięło 370 dzieci z 15 placówek oświatowych z Lublina, 23 nauczycieli oraz 26 studentów. Przeprowadzono 60 godzin zajęć lekcyjnych i zorganizowano 35 wizyt w lubelskich przedsiębiorstwach. Ponad 40 godzin zajęły odwiedziny w halach produkcyjnych, gdzie dzieci mogły zobaczyć proces przygotowywania kultowych, lubelskich produktów lub przekonać się, jak wygląda praca na różnych stanowiskach.

Projekt Edu Lublin

baner konkursu plastycznego