W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Nowe formy zapobiegania problemom alkoholowym wśrod młodych

Nowe formy zapobiegania problemom alkoholowym wśrod młodych
27.10.202109:33

18 lubelskich nauczycieli i pedagogów uzyskało kwalifikacje do realizacji programu, który ma na celu budowanie właściwych postaw młodzieży wobec alkoholu.

Programu Domowych Detektywów „Jaś i Małgosia na tropie” przeznaczony jest dla uczniów w wieku 10-11 lat oraz ich rodziców. Jego celem jest opóźnienie inicjacji alkoholowej nastolatków. Jest to program, który znajduje się w bazie programów rekomendowanych przez Ośrodek Rozwoju Edukacji (MEN), Instytut Psychiatrii i Neurologii, Państwową Agencję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Krajowe Biuro ds. Narkomanii co oznacza, że jego skuteczność została sprawdzona w badaniach ewaluacyjnych.

Szkolenie przygotowujące do realizacji Programu przeprowadzone zostało w ramach zadań Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych adresowanych do nauczycieli i pedagogów lubelskich szkół.

Projekt Edu Lublin

baner