W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Nowe miejsca w przedszkolach na Węglinie Południowym i Ponikwodzie

Nowe miejsca w przedszkolach na Węglinie Południowym i Ponikwodzie
19.05.202009:24

Nowe przedszkole przy ul. Dożynkowej oraz dodatkowe miejsca dla przedszkolaków w szkole przy ul. Berylowej - dzięki wynajmie powierzchni Miasto Lublin zapewni nowe miejsca dla dzieci w przedszkolach na Węglinie Południowym oraz Ponikwodzie.

– W związku z ogromnym zainteresowaniem rodziców dzieci w wieku 3-6 lat rekrutacją do oddziałów przedszkolnych w szkole przy ul. Berylowej, niezwłocznie podjęliśmy działania w zakresie poszukiwania lokali z przeznaczeniem na działalność przedszkoli, m. in. w tamtym rejonie miasta. Spełniamy także wielokrotnie zapowiadaną obietnicę stworzenia przedszkola w dzielnicy Ponikwoda – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Miasto wynajmie obiekt przy ul. Onyksowej (Węglin Południowy) o powierzchni ok. 2 tys. m2 i 5 kondygnacjach, w pełni wyposażony, w którym znajdzie się 6 oddziałów przedszkolnych dla 150 dzieci. W trakcie prowadzonej rekrutacji do oddziałów przedszkolnych w SP58 przy ul. Berylowej na 150 miejsc zgłosiło się 411 chętnych, w związku z tym Miasto zdecydowało o wynajęciu dodatkowych pomieszczeń na potrzeby przedszkola, które organizacyjnie będzie włączone w strukturę SP58.

Przedszkole przy ul. Dożynkowej w obiekcie o powierzchni użytkowej 2,5 tys. m2 zapewni miejsce docelowo dla 12 oddziałów przedszkolnych i 288 dzieci. Oddziały przedszkolne będą włączone w strukturę Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 4. Miejsca w oddziałach przedszkolnych, usytuowanych w budynku przy ul. Dożynkowej, zostaną przeznaczone dla dzieci nieprzyjętych w I turze rekrutacji, a pozostałe, udostępnione w rekrutacji uzupełniającej do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych, która odbędzie się w dniach 15-19 czerwca br.

Miasto Lublin w kwietniu poszukiwało lokali użytkowych na potrzeby stworzenia przedszkoli w 4 rejonach: ul. Dożynkowej, ul. Sławinkowskiej, rejonie ul. Lotniczej oraz w dzielnicy Węglin Południowy. Po analizie złożonych ofert do dalszego rozpoznania przyjęto propozycje najmu spełniające kryterium lokalizacji i powierzchni użytkowej - złożone w lokalizacjach w dzielnicy Węglin Południowy (wpłynęła jedna propozycja) oraz przy ul. Dożynkowej (jedna propozycja). Na ogłoszenie dotyczące lokalizacji pomiędzy ul. Lotniczą a ul. Wrońską wpłynęły dwie propozycje najmu, które nie spełniały przyjętych kryteriów. W odniesieniu do zapotrzebowania zgłoszonego na lokalizację przy ul. Sławinkowskiej nie wpłynęła żadna oferta. Obydwie przyjęte w trybie postępowania propozycje, oferują nowoczesne lokale o wysokim standardzie wykończenia, w pełni dostosowane do funkcji przedszkola wraz z placami zabaw oraz zapleczem parkingowym.

Projekt Edu Lublin

baner