W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Pilotażowa edycja programu Mistrzowie Kodowania JUNIOR

Pilotażowa edycja programu Mistrzowie Kodowania JUNIOR
21.09.201514:36

Przedszkole Nr 83 w Lublinie zostało uczestnikiem Pilotażowej Edycji Programu Mistrzowie Kodowania JUNIOR, programu edukacyjnego, który ma na celu rozwijanie u dzieci przedszkolnych w wieku 3 - 5 lat umiejętności logicznego myślenia i wyobraźni przestrzennej oraz wprowadzanie maluchów w cyfrowy świat.

Do programu zainicjowanego przez Firmę Samsung Electronics Polska przystąpiło 17 przedszkoli z całej Polski. Przedszkole nr 83 jest jedynym reprezentantem województwa lubelskiego. Pilotażowa edycja Programu potrwa od 1 września do 31 grudnia 2015 roku. Patronat nad programem sprawują: Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji oraz Ministerstwo Gospodarki.

"Mistrzowie Kodowania JUNIOR" to program edukacyjny, a jego realizacja ma na celu rozwijanie u dzieci przedszkolnych w wieku 3 - 5 lat umiejętności logicznego myślenia i wyobraźni przestrzennej oraz wprowadzanie młodego człowieka w cyfrowy świat, szczególnie w zagadnienia związane z programowaniem, a także kształtowanie dobrych nawyków poruszając się po cyberprzestrzeni od najmłodszych lat.

W czwartek (17 września) w Przedszkolu nr 83 w Lublinie odbyło się uroczyste otwarcie programu. Gości powitała Dyrektor Przedszkola Pani Stanisława Kozak. Urząd Miasta Lublin reprezentowali: Pani Irena Szumlak - Skarbnik Miasta Lublin, Pan Mariusz Sagan - Dyrektor Wydziału Strategii i Obsługi Inwestorów, Pełnomocnik Prezydenta ds. Podstrefy Lublin, Pani Barbara Czołowska - Zastępca Dyrektora Wydziału Oświaty i Wychowania oraz inspektorzy Urzędu Miasta. Kuratorim Oświaty w Lublinie reprezentowała Pani Danuta Steć – Starszy Wizytator. Wśród gości byli także Pan Paweł Krysa Dyrektor Zespołu Szkół nr 9 w Lublinie oraz Pan Jerzy Wojciechowski - Przewodniczący Zarządu Rady Dzielnicy Głusk. Organizatora Programu MISTRZOWIE KODOWANIA JUNIOR reprezentował Pan Dyrektor Jacek Łęgiewicz oraz Zespół MKJ: Panie Agnieszka Galuba, Dominika Sztuka oraz Panowie Krzysztof Jaworski i Patryk Kirstein.

Inaugurację rozpoczął występ artystyczny dzieci a głównym punktem prezentacji był ich aktywny udział w zajęciach pokazowych, w których uczestniczyło 12 dzieci w wieku 3 i 4 lat. Dzieci zaprezentowały gościom możliwości działań z użyciem pomocy dydaktycznych i sprzętu elektronicznego, w jaki wyposażone zostało przedszkole w ramach Programu Mistrzowie Kodowania Junior.

Na zakończenie spotkania dzieci wręczyły wszystkim gościom okolicznościowe upominki, samodzielnie wykonane z piernikowego ciasta w ramach zajęć kulinarnych „Bliżej Kuchni”, które są prowadzone w przedszkolu. Spotkanie przy kawie pozwoliło gościom na wymianę spostrzeżeń i podzielenie się swoimi wrażeniami z prezentacji.

Program trwa do grudnia 2015 roku.

Projekt Edu Lublin

baner