W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Potwierdzenie przyjęcia dziecka do przedszkola

Potwierdzenie przyjęcia dziecka do przedszkola
08.04.202209:48

8 kwietnia o godz. 12.00 poznamy listę dzieci zakwalifikowanych do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych. Od tego momentu ich rodzice mają tydzień na potwierdzenie woli przyjęcia dziecka do wybranej placówki. Termin mija 15 kwietnia.

– Po opublikowaniu listy przyjętych przedszkolaków, ich rodzice powinni potwierdzić wolę przyjęcia dziecka do danego przedszkola. Mogą to zrobić osobiście w wybranej placówce lub elektronicznie. Ważne, aby dopełnili tych formalności we właściwym czasie, czyli do połowy kwietnia. Nasza oferta, przygotowana na zbliżający się rok szkolny z myślą o dzieciach w wieku przedszkolnym, to około 10,5 tys. miejsc w placówkach publicznych i przedszkolach niepublicznych funkcjonujących na zasadach placówek publicznych – mówi Mariusz Banach, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Oświaty i Wychowania.

Dziecko z listy zakwalifikowanych do danego przedszkola, zostaje do niego przyjęte, jeżeli rodzic w terminie do 15 kwietnia do godz. 15.00 potwierdzi wolę przyjęcia dziecka.
Deklaracja potwierdzenia woli przyjęcia dziecka do przedszkola lub oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej dostępna jest na stronie systemu rekrutacyjnego w zakładce Pliki do pobrania. Tam również znajduje się instrukcja składania deklaracji.

Rodzice mają do wyboru trzy sposoby złożenia dokumentu:

  • dostarczyć wypełnioną deklarację bezpośrednio do przedszkola,
  • wydrukowaną, wypełnioną i zeskanowaną deklarację przesłać w systemie rekrutacyjnym po zalogowaniu się na konto kandydata,
  • wypełnić deklarację bezpośrednio w systemie rekrutacyjnym po zalogowaniu się na konto kandydata i podpisać profilem zaufanym.

Brak potwierdzenia woli przez rodzica w wyznaczonym terminie jest równoznaczny z nieprzyjęciem dziecka do danego przedszkola.
 

Projekt Edu Lublin

baner