W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Powtórka przed maturą? Przyjdź na Koleżeńskie Korepetycje

Powtórka przed maturą? Przyjdź na Koleżeńskie Korepetycje
18.04.201609:29

Matura tuż tuż, a przed zdającymi ostatnie gorączkowe przygotowania. Pomogą  w nich studenci lubelskich uczelni podczas bezpłatnych „Koleżeńskich Korepetycji”. Zajęcia odbywać się będą od 19 kwietnia, w godzinach 16.00 – 18.00 w Tarasach Zamkowych. To szansa, by nie tylko powtórzyć najtrudniejsze zagadnienia, ale także dopytać o studia w Lublinie.

 „Koleżeńskie Korepetycje” udzielane będą z dwóch przedmiotów na poziomie podstawowym – języka angielskiego oraz matematyki. Pierwszy tydzień spotkań (19 – 22.04) poświęcony będzie królowej nauk - matematyce, kolejny (26 – 29.04) językowi obcemu. Bezpłatne zajęcia zostały zaplanowane w Tarasach Zamkowych, w strefie co-workingowej, na poziomie +1 w godzinach 16.00 – 18.00. Uczniowie podzieleni będą na mniejsze, kilkuosobowe grupy, a z każdą z nich pracować będą studenci. Zostaną też przygotowane przykładowe testy i zagadnienia (zadania maturalne z poprzednich lat).

Z korepetycji mogą skorzystać wszyscy, którzy – przygotowując się do matury – chcieliby jeszcze powtórzyć materiał lub też jakieś zagadnienie wydaje im się wyjątkowo trudne. Projekt jest inicjatywą Urzędu Miasta Lublin, realizowaną we współpracy z centrum handlowo - rozrywkowym Tarasy Zamkowe.

 “Koleżeńskie Korepetycje” to odpowiedź na potrzeby tegorocznych maturzystów, bezinteresowna pomoc studentów lubelskich uczelni dla swoich młodszych kolegów, przygotowujących się do tak ważnego w ich życiu egzaminu. To także szansa, by w trakcie spotkań przekazać maturzystom informację, że warto zostać w Lublinie i wybrać swoje studia właśnie tutaj – mówi Mariusz Sagan, dyrektor Wydziału Strategii i Obsługi Inwestorów Urzędu Miasta Lublin.

Do realizacji tego pomysłu zainspirowało nas szwedzkie miasto Linköping, z którym Lublin realizował w ubiegłym roku partnerski projekt. Teraz, w odniesieniu do tych doświadczeń i wskazówek, przygotowaliśmy podobną inicjatywę na naszym lokalnym gruncie, z wykorzystaniem pozytywnej energii i belferskiej smykałki studentów. 

Patroni medialni

radio centrum_logo


radio free_logo

Projekt Edu Lublin