W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Profilaktyka uzależnień behawioralnych młodzieży

Profilaktyka uzależnień behawioralnych młodzieży
28.11.202208:25

Uzależnieniom behawioralnym wśród dzieci i młodzieży poświęcona będzie konferencja szkoleniowa adresowana do kadry lubelskich szkół i poradni. Wydarzenie organizowane z inicjatywy Miasta Lublin, odbędzie się 5 grudnia od godz. 9.00. Osoby zainteresowane mogą zgłosić swoje uczestnictwo do 30 listopada.

– Konferencję szkoleniową kierujemy do przedstawicieli lubelskich szkół i poradni, którzy zaangażowani są w pracę edukacyjną i terapeutyczną z dziećmi i młodzieżą. Podnoszenie kompetencji w zakresie profilaktyki, diagnozowania i leczenia uzależnień behawioralnych wśród najmłodszych może mieć ogromne znaczenie dla ich edukacji i życia społecznego, a w konsekwencji także przyszłości – mówi Monika Lipińska, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Społecznych.

Uczestnicy wydarzenia zapoznają się z problematyką uzależnień od internetu, telefonu, komputera czy gier, czyli problemów coraz częściej dotykających młodych ludzi. Nauczyciele i pedagodzy lubelskich szkół oraz pracownicy poradni psychologiczno-pedagogicznych uczestniczący w konferencji będą mieli możliwość posłuchania następujących wystąpień:

  • Uzależnienia od czynności – nowe wyzwania dla profilaktyki – dr n. med. Aleksandra Radoń, Szpital Neuropsychiatryczny im. Prof. Mieczysława Kaczyńskiego SPZOZ w Lublinie;
  • Kierunki profilaktyki ze szczególnym uwzględnieniem zapobiegania uzależnieniom behawioralnym – Ireneusz Siudem, psycholog, Towarzystwo NOWA KUŹNIA;
  • Uzależnienia behawioralne, jako czynniki zagrażające zdrowiu dzieci i młodzieży – Urszula Stajak, psycholog, Fundacja PRAESTERNO;
  • Dostępne formy leczenia osób z uzależnieniami behawioralnymi – Iwona Sztajner, specjalista psychoterapii uzależnień, Stowarzyszenie MONAR.

Osoby zainteresowane udziałem mogą zgłaszać się telefoniczne pod numerem 81 466 3413 lub mailowo: kkrzyzak@lublin.eu w terminie do 30 listopada 2022 r. Konferencja organizowana przez Miasto Lublin odbędzie się w dniu 5 grudnia 2022 r. od godz. 9.00 w Hotelu Focus Centrum Konferencyjne, al. Warszawska 109.

Projekt Edu Lublin

baner